All Inclusive летување во Златни песоци - Хотел Преслав - Златни песоци

Еднодневен пакет за двајца во текот на целата летна сезона на база All Inclusive во Хотел Преслав, Златни песоциХотел Преслав се наоѓа во летното одморалиште Златни Песоци на брегот на Црното море, опкружен со зеленило и оддалечен само 150 метри од плажите, до кои се доаѓа преку пријатна алеја.

Во близина се наоѓа балнеолошкиот центар на хотел Амбасадор, а локалите и продавниците во центарот на одморалиштето се на само 500 метри од хотелот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2528 денари (41 €)
Важи за периодот од 01 до 30 јуни и од 
01 до 30 септември
ВИП Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен, детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Интернет во заедничките делови на хотелот и собите
 • Игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)
Важи за периодот од 01 јули до 31 август
ВИП Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен, детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Интернет во заедничките делови на хотелот и собите
 • Игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот
 • Туристичка такса и ДДВ

Хотелот се состои од две крила, меѓусебно поврзани со лоби бар. Хотел Преслав е на 3 спрата и располага со 153 соби (138 двокреветни соби и 15 едноспални апартмани), лоби бар, рецепција, неверојатно убав англиски двор, сателитска ТВ, хотелски ресторан, надворешен базен, бар на базенот, како и интернет пристап во фоајето на хотелот и собите.

Хотелот е реновиран во 2015 година.

Двојните соби се пријатно опремени и располагаат со спална или две единечни легла, како има можност и за дополнително, со туш и тоалет, балкон, сателитска ТВ, фрижидер и телефон.

Апартманите располагаат со спална и дневна соба - пријатно опремени соби, разделени со врата. Спалната е тип француско легло (двојно), во дневната соба има можност за поставување на дополнително легло, бања, тоалет, балкон, сателитска ТВ, фрижидер, телефон.

Ресторанот располага со 300 места, нуди широк избор на европска и бугарска кујна. Лоби барот и прекрасниот англиски двор само ја надополнуваат мирната атмосфера на хотелот и го прават уште попривлечен за одмор.

На гостите на хотелот се нудат индивидуални сефови на рецепција со доплата, автомобили за изнајмување, билјард, различни видови игри, фитнес и игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот.

Доброто расположение и комфорот кој хотел Преслав ви го нуди, го прават атрактивно место за вашиот летен одмор!

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Максимално сместување во двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни.
 • Дете до 5,99 години се сместува и храни бесплатно
 • Дете од 6 до12,99 години - доплаќа 2.5 € на ден за периодот од 01 до 30 јуни и од 01 до 30 септември и 7.5 € на ден за периодот од 01 јули до 31 август.
 • Возрасен на дополнително легло - доплаќа 10 € на ден за периодот од 01 до 30 јуни и од 01 до 30 септемврии 20 € на ден за периодот од 01 јули до 31 август.
 • Сите доплати се вршат на рецепција!
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 30 септември 2017 година.
 • Нема слободни места за следните дати:
  21.06 - 28.06 вкл.; 02.07 - 05.07 вкл.; 14.07 - 21.07 вкл; -27.07; -09.08 - 12.08 вкл; -02.09 - 07.09 вклучително.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 884/ 05 85 11, +359 52/355 810 (работно време од 08:00 до 20:00) или на е-mail: [email protected].
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Преслав - Златни песоци

Хотел Преслав
Златни пeсoци, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Тел.: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelpreslav.eu

ВИП Понудата за Црно море 2017 е обезбедена од Хотел Преслав

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2017 до 30.09.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.
ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE
Шведска маса
 • Појадок 07.30 - 10.00
 • Ручек 12.00 - 14.00: салати, основни јадења, десерти, плодови,сладолед
 • Вечера 18.30 - 21.00: салати, основни јадења, десерти, плодови, сладолед
 • Ужинки, сендвичи, соленки, слатки, кафе, чај – 16.00 - 17.00 ч.
 • Минерална вода, кафе, чај, бугарски алкохол и сокови, наливно пиво и вино – од домашно производство во лоби барот и во ресторанот од 11.00 до 21.00 ч.
 • Бар базен – од 10.00 до 17.00 ч. – минерална вода, бугарски алкохол и сокови, пиво – домашно производство
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi интернет во хотелот
 • Чадор и лежалки на базенот