All Inclusive летување во Златни песоци - Хотел Преслав - Златни песоци

Еднодневен пакет на база All Inclusive во Хотел Преслав, Златни песоциХотел Преслав се наоѓа во летното одморалиште Златни Песоци на брегот на Црното море, опкружен со зеленило и оддалечен само 150 метри од плажите, до кои се доаѓа преку пријатна алеја.

Во близина се наоѓа балнеолошкиот центар на хотел Амбасадор, а локалите и продавниците во центарот на одморалиштето се на само 500 метри од хотелот.

Во периодот од 11 до 30 септември:
1. Еднодневен пакет во двокреветна стандардна соба: ВИП цена: 1896 денари (30 €)
2. Еднодневен пакет во Делукс Двокреветна соба: ВИП цена: 2054 
денари (33 €)

Во периодот од 24 јуни до 10 јули и од 25 август до 10 септември:
3. Еднодневен пакет во двокреветна стандардна соба: ВИП цена: 2212 
денари (36 €)
4. Еднодневен пакет во Делукс Двокреветна соба: ВИП цена: ВИП цена: 2370 денари (38 €)

Во периодот од 11 јули до 24 август:
5. Еднодневен пакет во двокреветна стандардна соба: ВИП цена: 2686 
денари (43 €)
6. Еднодневен пакет во Делукс Двокреветна соба: ВИП цена: ВИП цена: 2844 денари (46 €)


ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна стандардна или делукс соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен, детски базен
 • Детско катче
 • Туристичка такса и ДДВ

Хотелот се состои од две крила, меѓусебно поврзани со лоби бар. Хотел Преслав е на 3 спрата и располага со 153 соби (138 двокреветни соби и 15 едноспални апартмани), лоби бар, рецепција, неверојатно убав англиски двор, сателитска ТВ, хотелски ресторан, надворешен базен, бар на базенот, како и интернет пристап во фоајето на хотелот и собите.

Хотелот е реновиран во 2015 година.

Двојните соби се пријатно опремени и располагаат со спална или две единечни легла, како има можност и за дополнително, со туш и тоалет, балкон, сателитска ТВ, фрижидер и телефон.

Апартманите располагаат со спална и дневна соба - пријатно опремени соби, разделени со врата. Спалната е тип француско легло (двојно), во дневната соба има можност за поставување на дополнително легло, бања, тоалет, балкон, сателитска ТВ, фрижидер, телефон.

Ресторанот располага со 300 места, нуди широк избор на европска и бугарска кујна. Лоби барот и прекрасниот англиски двор само ја надополнуваат мирната атмосфера на хотелот и го прават уште попривлечен за одмор.

На гостите на хотелот се нудат индивидуални сефови на рецепција со доплата, автомобили за изнајмување, билјард, различни видови игри, фитнес и игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот.

Доброто расположение и комфорот кој хотел Преслав ви го нуди, го прават атрактивно место за вашиот летен одмор!

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се купи пред истекот на рокот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, за двојно сместување.
 • Дете од 0 до 12,99 год. дополнителен кревет во двокреветна стандардна соба или делукс двокреветна соба со двајца возрасни:
 • во периодот од 11.09. - 30.09. - 8 € од ноќевање.
 • во периодот од 24.06.-10.07. и од 25.08. - 10.09. - 10  од ноќевање.
 • во периодот 11.07. - 24.08. - 13  од ноќевање.
 • Возрасен на дополнително легло доплаќа:
 • во периодот од 11.09. - 30.09. - 25  за ноќевање.
 • во периодот од 24.06.-10.07. и од 25.08. - 10.09. - 30  од ноќевање.
 • во периодот 11.07. - 24.08. - 35  од ноќевање.
 • За единечно сместување се купува 1 ваучер за единечно сместување и се доплаќа:
 • во периодот од 11.09. - 30.09. - 15  за ноќевање.
 • во периодот од 24.06.-10.07. и од 25.08. - 10.09. - 18  за ноќевање.
 • во периодот 11.07. - 24.08. - 20  за ноќевање.
 • Доплата за сместување во семејна соба: 10  на ден.
 • Валидност на ваучер: важи од 24 јуни до 30 септември 2022 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да купите ваучер на тел: +359 884/401 210 (работно време од 08:00 до 20:00 часот), Рецепција - +359 52 801 381 - 24 часа на ден или на е-пошта: [email protected] .
 • Откажување и промена на резервацијата, без казна, е можно во рок од 1 месец од датумот на сместување!
 • По овој период се наплаќа казна во висина на депозитот или 30% од износот на резервацијата.
 • Во случај на позитивен PCR или антиген тест, нема да се наплаќа казна!
 • Видете ги сите правила и услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Преслав - Златни песоци

Хотел Преслав
Златни пeсoци, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Тел.: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotelpreslav.eu

ВИП Понудата за Црно море 2021 е обезбедена од Хотел Преслав

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.06.2022 до 12.09.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.
ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE
Шведска маса
 • Појадок 07.30 - 10.00
 • Ручек 12.00 - 14.00: салати, основни јадења, десерти, плодови,сладолед
 • Вечера 18.30 - 21.00: салати, основни јадења, десерти, плодови, сладолед
 • Ужинки, сендвичи, соленки, слатки, кафе, чај – 16.00 - 17.00 ч.
 • Минерална вода, кафе, чај, бугарски алкохол и сокови, наливно пиво и вино – од домашно производство во лоби барот и во ресторанот од 11.00 до 21.00 ч.
 • Бар базен – од 10.00 до 17.00 ч. – минерална вода, бугарски алкохол и сокови, пиво – домашно производство
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi интернет во хотелот
 • Чадор и лежалки на базенот