All Inclusive на Црно море во Злат - Престиж Делукс Хотел Аквапарк Клуб****

Еднодневен пакет на база All Inclusive + Аквапарк и СПА во Престиж Хотел и Аквапарк****, Златни песоциПрестиж Хотел и Aквапарк е четириѕвезден апартмански хотел лоциран во центарот на туристички комплекс Златни Песоци, на само 150 метри од централната алеја и плажите на Црно море.
Комплексот е реновиран и со нов имиџ, хотелот е вашиот совршен избор за семеен одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2812 денари (45 €)
Вип ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Внатрешен загреан базен, фитнес, сауна, џакузи, два надворешни базени; лежалки и чадор
 • Користење на сите објекти на аквапаркот
 • Детска, спортска и вечерна анимација
 • Интернет во целиот хотел
 • Употреба на 24-часовен обезбедуван паркинг на хотелот и сеф
 • Туристичка такса, хотелско осигурување и ДДВ

Хотелот располага со 120 апартмани, 22 студиа и 45 двокреветни соби. Потопете се во една нова атмосфера на стил и удобност. Нашиот тим ќе одговори на секоја ваша потреба и очекувања. Бидете специјални тука и сега - во Престиж Хотел и Аквапарк.
Уживајте во А ла карт ресторанот "PREMIUM" кој ви нуди различни искушенија секоја вечер. Специјално за вас, All inclusive ресторанот нуди еднаш неделно: Црноморска вечер, Традиционална бугарска вечер со шоу програма во живо, ориенталска вечер, Скара вечер. Што повеќе убаво од појадок или вечера на отворено во All inclusive ресторанот, кој нуди надворешна тераса со 100 места. All inclusive ресторанот располага и со 230 места во внатрешниот дел, кој е целосно реновиран.
Почуствувајте комфор, удобност и префинетост на појадок, ручек и вечера, или во ужинките меѓу броците во All inclusive ресторанот, кој ви нуди и кулинарско шоу.
Опуштете се на лежалките околу базен барот со коктел во рака или пиејќи чаша ароматично кафе во софистицираната и модерна атмосфера во нашиот лоби бар.
Време е за одмор и забава!
На располагање на гостите на хотелот се: - All inclusive ресторан со 230 места внатре и 100 места на надворешната тераса - А ла carte ресторан "PREMIUM", која работи со претходна резервација – бар на базенот - Лоби бар.

Доживејте вистинска водена магија во новиот аквапарк. Пет водени лизгалки - три надворешни и две затворени, со посебна секција за пливање, ќе ве одведат во еден прекрасен свет на радост и имагинација. Особено за децата, новиот аквапарк открива вистински рај на бои, фантастични животни и ликови. Пиратски брод, четири лизгалки - "Зајче", "Слонче", "Октопод", "Виножито" (кон детскиот базен) и 4 фонтани - "Сунѓер", "Ракчиња", две "Делфинчиња", ќе ги направат Вашите децата среќни, а Вашиот одмор - незаборавно искуство. Аквапаркот ви нуди: - Три надворешни и две затворени водени лизгалки - Одделна секција за пливање - Пиратски брод,четири фонтани и четири лизгалки кон детскиот базен - бар на базенот - лежалки, чадори, крпи.

Опуштете се максимално и уживајте во своето СПА искуство. Бегство од секојдневниот живот, стресот и психичкото оптоварување во нашиот Спа центар - место за релаксација  и балансирање на телото и душата. Елегантен ентериер, релаксирачка музика, висококвалифицирани терапевти и спа опрема ќе допренесат за незаборавно спа искуство.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Доплата на ноќевање на човек за: студио – 2 €.
 • Дете до 2 години се сместува бесплатно, на база All Inclusive.
 • Прво дете од 2 до 11.99 год. возраст со двајца возрасни е бесплатно, на база All Inclusive.
 • Второ дете од 2 до 11.99 год. возраст со двајца возрасни плаќа 50% од цената на возрасен, на база All Inclusive.
 • Трето дете од 2 до 11.99 год. возраст со двајца возрасни плаќа 70% од цената на возрасен, на база All Inclusive.
 • За дете над 12 години, трети или четврти возрасен се плаќа 80% од цената на возрасен, на база All Inclusivе.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 52/95 33 70 или на е- mail: [email protected].
 • По купување на ваучерот треба да ja потврдите Вашата резервација, диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 52/95 33 70 или на е-mail: [email protected].
 • Валидност на ваучер: од 16 јуни до 02 јули 2019 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Престиж Делукс Хотел Аквапарк Клуб****

Престиж Хотел и Аквапарк
Златни пecoци, Р. Бугарија
Тел: +******
е-mail:[email protected]
Website: 
www.prestigeaquahotel.com

ВИП Понудата е обезбедена од Престиж Хотел и Аквапарк****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.06.2019 до 02.07.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All Inclusive

7:30-10:00 Појадок на шведска маса во основниот ресторан
10:30-11:30 Сендвичи, слатки, мали ужинки, пица, сладолед, плодови и зеленчук
12:00-14:30 Ручек на шведска маса во основниот ресторан
16:00-17:00 Сендвичи, слатки, мали ужинки, пица, сладолед, плодови и зеленчук
18:00-21:00 Вечера на шведска маса во основниот ресоран
7:30-10:00 Топли пијалоци, сокови, кисела вода, минерална вода, кафе, чај во основниот ресторан
10:00-23:00 Во лоби барот и на барот околу базенот: топли пијалоци, сокови, кисела вода, минерална вода, кафе, чај, пиво, вино, бугарски алкохол, коктели
Бугарска фолколорна вечер – еден пат седмично
Медитеранска вечер – еден пат седмично
Ориенталска вечер – еден пат седмично
Вклучени удобности : Сеф, Детски Клуб, Дневна анимација, Фитнес, сауна, 4 пати во неделата вечерно шоу – бугарска фолклорна вечер, ориенталско шоу, латино танци, караоке
Внатрешен базен, надворешен базен, лежалки, лизгалки, детски базен и надворешно детско катче.