All inclusive во Златни песоци - Хотел Континентал****

Еднодневен пакет на база All inclusive + СПА во Хотел Континентал****, Златни песоциХотел Континентал **** се наоѓа во срцето на одморалиштето Златни песоци, на неколку минути од плажите и од центарот на Златните песоци. Тоа е совршено место за безгрижен одмор. Тука можете да уживате во уникатното чувство на удобност и спокојство. Хотел Континентал **** има голем надворешен базен со солена вода и разни удобности за гостите.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2054 денари (33 €)
Важи за сместување од 10 до 20 јуни
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2212 денари (36 €)
Важи за сместување од 10 до 20 јуни
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба море
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2512 денари (40 €)
Важи за сместување од 
06 до 19 јули и од 01 до 30 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2670 денари (43 €)
Важи за сместување од 21 јуни до 05 јули и од 01 до 30 септември
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба море
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2670 денари (43 €)
Важи за сместување од 06 до 19 јули
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба парк
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2812 денари (45 €)
Важи за сместување од 06 до 19 јули
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба море
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2812 денари (45 €)
Важи за сместување од 20 јули до 31 август
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба парк
 • Еден појадок
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2970 денари (48 €)
Важи за сместување од 
20 јули до 31 август
ВИП ваучерот е за ЕДНO лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба море
 • Исхрана на база All inclusive
 • Надворешен базен со солена вода
 • Чадори, лежалки и крпи за базен
 • Сауни
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Wi-Fi на територијата на комплексот и во собите
 • Билјард
 • Пинг Понг

Оброците се на шведска маса

Пакетот All Inclusive вклучува: појадок, ручек, вечера, по мени „Locavore“ со производи од избрани фарми и стопанства од регионот. Ужинки помеѓу оброците и широк спектар на безалкохолни, алкохолни и топли пијалоци.

Хотел Континентал нуди 122 удобни и пријатни двокреветни соби, студија и апартмани.
Хотелот има 7 ката. Последен пат е реновиран 2020/2021 година. Постојат 2 лифтови за удобност на гостите во хотелот.
Хотел Континентал има главен ресторан со капацитет од 200 места, од кои 100 на надворешна луксузна тераса, лоби бар со поглед на базен, ресторан со вклучена храна, ресторан a-la-cart. Хотелот располага со 2 конференциски сали - Класична (со капацитет од 80 места) и ВИП сала со (50 места).
Спорт и СПА
Надворешен базен со солена вода и детски делови, теретана, пинг-понг, билјард, детска соба, анимација за деца. Спа хидротерапија (тангентална бања), финска и инфрацрвена сауна, парна бања, џакузи. Платени услуги: масажи.
Арт Колекција Континентал
Континентал има богата колекција на уметнички дела. Повеќето од нив се наоѓаат во конференциското лоби на комплексот. Уметноста е важна за нас - ако сте заинтересирани за нашите автори, контактирајте не.
Ресторани и барови
Хотел Континентал има главен ресторан со капацитет од 200 места, од кои 100 на надворешна луксузна тераса, лоби бар со поглед на базен, ресторан со вклучена храна, ресторан со a-cart.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Еден ваучер е за едно лице, сместено во двокреветна соба со поглед на парк или море, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 2 години престојуваат бесплатно. Детско креветче е достапно на барање.
 • Првото дете од 2 до 12 години се сместува бесплатно на дополнително легло во двокреветна соба со двајца возрасни.
 • За второ дете од 2 до 12 години, сместено на дополнително легло, 50% од вредноста на ваучерот за Superior соба се доплаќа на рецепцијата.
 • За дете над 12 години или трет возрасен на дополнително легло, 80% од вредноста на ваучерот за Superior соба се доплаќа дополнително на рецепцијата.
 • Пријавувањето во хотелот е после 14:00 часот. Постои можност за порано сместување - според исполнетоста на хотелот.
 • Можете дополнително да платите дополнително за следниве услуги:
 • Подземен паркинг со контролиран пристап и видео надзор - 5 € на ден + масажи.
 • Домашните миленици не се дозволени.
 • Вработените во хотелот строго ги следат наредбите, упатствата и препораките на Министерството за здравство, Бугарската агенција за безбедност на храна, РЗЗ и СЗО.
 • Валидност на ваучер: од 10 јуни до 30 септември 2021 година.
 • Пред да купите ваучер, направете барање за слободни места на телефон: +359 884 10 10 54.
 • По купувањето на ваучерот мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на бројот на ваучерот на телефон: +359 884 10 10 54.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Континентал****

к.к. Златни песоци, Варна
Тел: +359 
******
еmail: [email protected]
Website: www.hotelcontinental.bg

ВИП Понудата за Црно море 2021 е обезбедена од Хотел Континентал****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 10.06.2021 до 30.09.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.