Нова година во Велико Трново Бугарија - Интерхотел Велико Трново****

Дводневен, тридневен или четиридневен пакет со појадок и празнична новогодишна вечера со DJ програма во Интерхотел Велико Трново****Откријте го шармот на Велико Трново – старата престолнина на Второто бугарско царство, со неверојатните приказни од изминатите времиња и славни битки. Откријте ги тајните на градот основан пред повеќе од 7.000 години, што содржи илјадници траги од невообичаеното минато и историја.
Со неверојатна инфраструктура која се наоѓа во срцето на градот, Interhotel Veliko Trnovo **** ви нуди се што ви треба за пријатен престој или совршено организиран настан.
Неверојатни панорамски глетки, неверојатни можности за состаноци и забава – градот Велико Трново Ви нуди можност за незаборавна посета и страст да откриете повеќе ...

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 8500 денари (138 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Еден појадок (brunch појадок на 01.01.2019 г.)
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2020 г. со DJ програма
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 10396 денари (168 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци (еден brunch појадок на 01.01.2020 г.)
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2020 г. со DJ програма
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 11660 денари (189 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци (еден brunch појадок на 01.01.2020 г.)
 • Празнична новогодишна вечера на 31.12.2020 г. со DJ програма
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

БОНУС: 5=4 При резервации за четири ноќевања добивате бесплатно пето ноќевање!

Интерхотел Велико Трново - има 4 ѕвезди.
Зградата на градскиот хотел е изградена во центарот и нуди поглед на Стариот град. Хотелот е најпосакувано место за многу туристи за деловни настани, ноќевања при туристички екскурзии или подолг одмор во прекрасниот бугарски царски град.
Хотелот прима свои гости во 170 соби. Сите соби ќе ве фасцинираат со поглед на стариот дел на градот и Споменикот Асеневци. Тие се луксузно опремени и имаат бања со када, LCD телевизор, телефон, минибар, клима уред. Собите имаат неверојатни живописни погледи на стариот град.
За гостите има големо лоби, лоби бар, ресторан.
За најмладите гости има детско катче и детско игралиште.
На ваше располагање е тераса со прекрасни панорамски поглед.
Со 8 конференциски сали со различен капацитет, Interhotel Veliko Trnovo ви нуди уникатна база за деловни настани или семејни прослави.
Сите гости на хотелот користат бесплатен паркинг и интернет.
Постои бесплатен Wi-Fi собите и лоби барот на хотелот.
Видови на простории:
53 соби Стандард
114 делукс соби
19 Junior Suite
1 вице-претседателски пакет
1 претседателски апартман

Локали и ресторани:
Ресторан Царевец
Ресторан Плиска
Ресторан Ловечка сала
Ресторан Водната мелница
Лоби бар
Тераса бар

Услови на понудата

 • ВИП  Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Едно дете до 3.99 години се сместува бесплатно на база ноќевање (без исхрана).
 • Дете од 4 до 11.99 години на дополнителен кревет доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице потребно е да купите ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2019 год. до 02 јануари 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 889/93 63 65, +359 888/25 52 55.
 • Откако сте го купиле ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со диктирање на бројот на ваучерот по телефон: +359 889/93 63 65, +359 888/25 52 55.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Интерхотел Велико Трново****

Интерхотел Велико Трново****
Гр. Велико Трново, Р. Бугарија
Ул. "Александар Пенчев" №2

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Facebook: Интерхотел-В.Търново
Website: www.interhotelvt.bg 

ВИП Понудата е обезбедена од Интерхотел Велико Трново****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2019 до 02.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.