Одмор во Банско Бугарија - Комплекс Гранд Монтана - Банско

Еднодневен пакет за три, четири или шест лица во студио или апартман во во Комплекс Гранд Монтана, БанскоГранд Монтана е комплекс од висока класа, кој се состои од 50 апартмани со една и две спални и студиа. Сe наоѓа во најпрестижниот дел на Банско и е оддалечен само 4 минути пешачење од жичарницата  "Гондола".
Заедно со стилски мебелираните  апартмани по највисоки стандарди, хотелот располага со современа опрема и удобности како SPA & спортски центар, базен, ресторан, 24-часовна рецепција. Во целата зграда има интернет покриеност од Wi-Fi мрежа. На располагање се комплет апарати и садови за готвење во секој апартман  или студио.
 

БОНУС:
7 = 6, 11 = 9, 14 = 11

При резервации за шест ноќевања, добивате седмо бесплатно ноќевање.
За резервации за девет ноќевања, добивате десето и единаесето  бесплатно ноќевање
За резервации за единаесет ноќевања, добивате бесплатно дванаесетто, тринаесетто и четиринаесетто ноќевање

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2844 денари (46 €)
ВИП ваучерот е за до ТРИ лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Внатрешен базен, сауна, парна соба
 • Превоз до првата станица на жичарницата
 • Интернет во заедничките делови во хотелот
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3792 денари (61 €)
ВИП ваучерот е за до ЧЕТИРИ лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман со една спална
 • Внатрешен базен, сауна, парна соба
 • Превоз до првата станица на жичарницата
 • Интернет во заедничките делови во хотелот
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5372 денари (87 €)
ВИП ваучерот е за до ШЕСТ лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман со две спални
 • Внатрешен базен, сауна, парна соба
 • Превоз до првата станица на жичарницата
 • Интернет во заедничките делови во хотелот
 • Туристичка такса и осигурување

*Хотелот предлага можност за исхрана (појадок и вечера) со доплата 

Капицитет на aпартман со 1 спална: 2 редовни + 2 дополнителни кревети;
Капацитет на aпартман со 2 спални: 4 редовни + 2 дополнителни кревети;

Банско е најпосетениот и најпопуларниот бугарски зимски центар кој нуди најразлична и разновидна забава за своите гости, како во зима така и преку останатите  сезони од годината.

Банско е најпосетените бугарски зимски центар кој нуди безброј различни и разновидна забава за своите гости, како во зима така и во другите сезони од годината.

Банско е град кој импонира со  сопственото  минато и стил во архитектурата, историјата и секојдневниот бит и култура. Шетајќи низ градот можете да ги посетите бројните продавници за облека, сувенири, зачуваните работилници-продавници на народните ракотворби, мноштвото кафулиња и традиционални ресторани, дистокети и ноќни клубови. Може да уживате во прекрасната и непроменета  архитектура и стил кои се зачувани и до денес, и се пренесени на сите новоизградени згради. Куќата-музеј на Никола Вапцаров е едно од најпосетените места, а оригиналните фрески и резби на Веленовата куќа ја прават интересен културен споменик. Задолжително треба да ја посетите црквата со часовникот кула "Света Тројца", изградена во 1835г. со неверојатно убави иконостас од резба и оригинални икони.Не ја пропуштајте и  постојаната изложба на икони- "Банска уметничка школа",  изложена  во најстарата и сочувана зграда на Банско, нарекувана уште  Хилендарски метох, каде што во 6 изложбени сали може да се следи развојот на Банската иконописната  школа од фрески, вклучително и од Рилскиот манастир. Типичен пример на Банската архитектура е родната куќа на патријархот на новобугарското образование Неофит Рилски - Бенината куќа. Се разбира интересно е да се видат и археолошките остатоци и антички тврдини во месноста Старото Градиште и Јулен.

Може да се прошетате низ природниот резерват "Јулен", кој зафаќа површина од 3200 хектари, и во кој има над 30 планинарски патеки, постојат и места за искачување на карпи, а исто така мовете да  ги посетите заштитените природни локалитети: водопадот "Бандеришки скок" , карпестите форми "Свадбата", пештерата "Бандерица" или некои од Вековните дрвја.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за исхрана / по Ваша желба /:
 • - 3 € на ден за појадок за возрасен; 9 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени
 • - 2 € на ден за појадок за деца од 6 до 11.99 годишна возраст; 5 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени. Исхраната за деца до 5.99 год. е бесплатна.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 27 декември и од 04 јануари до 15 април 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: + 359 889 90 01 01 и +359 2/ 862 93 39 или на е-mail: [email protected]
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Гранд Монтана - Банско

Комплекс "Гранд Монтана"
Гр. Банско
Ул. Георги Настев

Тел: +359 ******
Тел: +359 ******

(од понеделник до сабота: 09:30-18:30ч.)
E-mail: [email protected]
Website: www.grandmontanabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Комплекс "Гранд Монтана", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2019 до 15.04.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.