Одмор во Сандански - Хотел Елит*** , Сандански

Еднодневен пакет во двокреветна соба, студио или апартман во Хотел Елит***, СанданскиХотел Елит *** е лоциран во центарот на градот Сандански, во почетокот на уникатен парк, во непосредна близина на пешачката зона, со бројни продавници, ресторани и локали.
Од местото се открива неверојатна глетка кон реката Санданска Бистрица и планината Пирин.
Хотел Елит има сместувачката база од 40 легла, распоредени во луксузни и удобни апартмани и студиа. Во секоја соба има 1 или 2 спални, комплетно опремена кујна, клима, 40 инчен LCD телевизор, интернет, WI-Fi.
Посетете не и ќе посакате да се вратите повторно!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 632 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна или трокреветна соба, при сместени минимум двајца возрасни
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 664 денари (11 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во студио, при сместени минимум двајца возрасни
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 885 денари (14 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во апартман, при сместени минимум двајца возрасни
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

Сандански се наоѓа во Југозападна Бугарија, лоциран е во подножјето на планината Пирин. На територијата на денешниот град се наоѓала античката тракиска населба Медиус. Подоцна Римјаните го прекрстиле градот во Дезудава, а потоа Словените му дале името Свети Врач. Денес градот го носи името на Јане Сандански. Градот е познат по живописната природа и минералните извори. Градот е познато одморалиште, погодно за лекување на разни болести. Најсоодветно време за одмор во Сандански е пролет. Интересни знаменитости во градот се: епископска базилика, Гробница-мавзолеј, Археолошки музеј. Во близина се наоѓаат Мелник, месноста Рупите, Самуиловата крепост.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери и да ги користи постојано.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 12 години се сместува бесплатно при сместување во соодветен тип просторија со двајца возрасни.
 • Валидност на ваучер: од 21 февруари до 31 март 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување тел: +359 889/32 21 11.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елит*** , Сандански

Сандански, Р. Бугарија
Ул.Христо Смирненски 17
Тел: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.elit-sandanski-bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Елит***, Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 21.02.2017 до 31.03.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.