Зимување во Пампорово Бугарија - Хотел Мургавец****

Пакети со појадок и вечера во Grand Hotel Murgavec and Spa****Четириѕвездниот  Гранд хотелот "Мургавец" e дел од бугарскиот ланец хотели "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во центарот на сончевото одморалиште  Пампорово.
Хотелот работи целогодишно  и нуди одлични можности за рекреација, спорт, туризам, организирање на деловни состаноци.
 

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4108 денари (66 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна економична соба
 • Два појадоци 
 • Две вечери
 • Користење на базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Бесплатен транспорт до скијачките лифтови
 • Паркинг
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5783 денари (94 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна економична соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Користење на базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Фитнес
 • Детско катче
 • Бесплатен транспорт до скијачките лифтови
 • Паркинг
 • Туристички данок, осигурување и ДДВ

Гранд хотелот "Мургавец" располага со 80 двокреветни соби, секоја опремена со сателитска телевизија, минибар, луксузен купатило со када, фен и телефон. Собите се тип TWIN (со два поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трето лице). При закажување можеме  да Ви обезбедиме  бебешко  креветче.
Главниот ресторан им  нуди на своите гости богато мени, како специјално избрани пијалоци и јадења кои го задоволуваат и  најпсофистицираниот вкус. Погоден е за организирање на префинети коктели, корпоративни или семејни прослави.
На располагање на гостите на хотелот се туристички канцеларија, во која можат да добиете информации за настани и патувања организирани на територијата на хотелот и регионот; трговски центар со продавници за козметика и сувенири, спортска облека и додатоци, бутик, златараница; банкомат; менувачница; детско катче со анимација; фризерски салон; електронско казино.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери
 • Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 7.99 година се сместува  бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 8 година до 11,99 години доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • За лица над 11.99 год. на дополнително легло  се доплаќа 23 € на ден.
 • За единечно сместување – се доплаќа 10 € на ден.
 • Секој гостин доплаќа туристичка такса во износ од 0.40 € на ден.
 • Максимален број дополнителни легла во просторија - 1 број. 
 • Сите доплати се прават на лице место во хотелот.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: 0897/85 02 18, 0301 8 107 и 301 810 84.
 • Валидност на ваучер за престој: од 18 декември 2020 г. до 28 февруари 2021 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните државни празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Мургавец****

к.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел. маркетинг: +359 ******
Tел. рецепција: +******
Тел: +359 ******

E-mail: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од Гранд Хотел Мургавец****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.12.2020 до 28.02.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.