Одмор во Девин, Бугарија - СПА Хотел Девин

Пакети со појадок и вечера + користење на СПА услуги во SPA Hotel Devin****Четириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.
 

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4740 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен и лежалки
 • Сауна
 • Фитнес
 • Парна бања
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6636 денари (107 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Внатрешен базен и лежалки
 • Сауна
 • Фитнес
 • Парна бања
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • Туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9638 денари (156 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двојна соба
 • Пет појадоци
 • Петвечери
 • Внатрешен базен и лежалки
 • Сауна
 • Фитнес
 • Парна бања
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • Туристичка такса и осигурување

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплаќање:
 • Дете до 13,99 години доплаќа 7.5 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен доплаќа доплаќа 28 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција во СПА Хотел Девин 4 *
 • Максимален број на дополнителни легла во соба: 1 бр.
 • Валидност на ваучер: од 01 април до 30 јуни 2019 година.
 • Неопходна е претходна резервација на еден од следниве телефони:
 • +359 897/85 02 18, +359 899/97 29 04, +359 3041 25 77.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Тел: +359 3041/ 2577
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е предоставена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.04.2019 до 30.06.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.