СПА одмор во Сандански - Medite SPA Resort and Villas 5*

Дводневен, тридневен или четиридневен пакет со појадок + СПА и масажа во Медите СПА Хотел****, Сандански - БугаријаМедите  СПА Хотел е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. Медите  СПА Хотел располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.
 

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3492 денари (56 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Базен со минерална вода
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3997 денари (65 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Два појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Базен со минерална вода
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4803 денари (78 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Базен со минерална вода
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5498 денари (89 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Три појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Базен со минерална вода
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6115 денари (99 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Базен со минерална вода
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6999 денари (113 €)
Вип ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна луксузна соба
 • Четири појадоци
 • Релаксирачка масажа на телото, масажа на лице или освежувачка бања со билки – една процедура од наведените за целиот престој по Ваш избор
 • Базен со минерална вода
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса

Ве покануваме да го посетите Mедите SPA центар и да се запознаете со нашиот ексклузивен концепт за SPA, кој ќе ве натера да се почувствувате целосно опуштени и задоволни. SPA центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки третмани, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите, така што изготвува индивидуални СПА и балнеолошки програми прилагодени за конкретната состојба секој еден клиент.
Спа хотел Mедите е првиот хотел во Бугарија примен во организацијата на Great Hotels of the World.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • За деца од 2 до 5,99 год. на дополнително легло се доплаќа - 5 € за дводневен пакет, 7 € за тридневен пакет или 9 € за четиридневен пакет.
 • За деца над 6 год. или трет возрасен на дополнително легло се доплаќа - 16 € за дводневен пакет, 22 € за тридневен пакет или 28 € за четиридневен пакет.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Период на сместување: од 17 ноември 2017 год. до 31 март 2017 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Medite SPA Resort and Villas 5*

Гр.Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел. за резервации: +359 ******
Tел. Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: SPA Resort Medite   
Website: www.hotelmedite.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер -  Медите СПА Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.11.2017 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.