СПА одмор во Сандански - Medite SPA Resort and Villas 5*

Тридневен пакет со појадок по цена на дводневен пакет + СПА во Медите СПА Хотел****, СанданскиМедите  СПА Хотел е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. Медите  СПА Хотел располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.
 

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4361 денар (70 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна соба
 • Три појадоци
 • Базен со минерална вода
 • Сауна парк
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет 
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

Доплата за вечера – 16 € на човек

Доплата за Дневен Спа пакет- 16 € на човек

Ве покануваме да го посетите Mедите SPA центар и да се запознаете со нашиот ексклузивен концепт за SPA, кој ќе ве натера да се почувствувате целосно опуштени и задоволни. SPA центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки третмани, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите, така што изготвува индивидуални СПА и балнеолошки програми прилагодени за конкретната состојба секој еден клиент.
Спа хотел Mедите е првиот хотел во Бугарија примен во организацијата на Great Hotels of the World.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 5,99 год. на дополнително легло - 6 € на ден со вклучен појадок.
 • Деца над 6 год. и трет возрасен на дополнително легло - 20 € за пакетот.
 • При сместување на еден возрасен со дете до 12 год. возраст на редовен кревет се наплаќа за единечно сместување + појадок за детето.
 • Доплата за вечера за деца до 6 год. - 50% од цената за возрасен и користат ½ порција.
 • Децата може да користат детско катче во затворен простор, детско катче на отворено и детски базен со минерална вода на отворено.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • За рано сместување или подоцнежно ослободување се доплаќа 50% од наведената цена.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Период на сместување: од 03 јануари до 31 март 2018 година.
 • Нема слободни места за периодот од 7 до 18 февруари.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Medite SPA Resort and Villas 5*

Гр.Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: SPA Resort Medite   
Website: www.hotelmedite.com 

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер -  Медите СПА Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.01.2018 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.