СПА одмор во Сандански - Medite SPA Resort and Villas 5*

Пакети со појадок и вечера + СПА во Медите СПА Хотел*****, Сандански - БугаријаМедите СПА Резорт 5 * е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Комплексот открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина. Медите  СПА Хотел располага со два ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, таверна со богат избор на вина и национални јадења, летна бавча. Комплексот располага со една конференциска сала: 200 места со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави, надворешен и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, надворешно детско катче, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот. Медите СПА Хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.
 

*БОНУС: При резервации за 3 ноќевања добивате бесплатно четврто ноќевање!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3318 денари (54 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба делукс
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Внатрешен минерален базен
 • Надворешно џакузи
 • Финска сауна
 • Сауна со билки 
 • Амам
 • Парна бања
 • Јодна соба
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса 

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)
Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба делукс
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Внатрешен минерален базен
 • Надворешно џакузи
 • Финска сауна
 • Сауна со билки
 • Амам
 • Парна бања
 • Јодна соба
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса

Медите СПА Резорт 5 * располага со 30 двокреветни соби, 3 студиа и 2 апартмани - вкупно 35 простории, во кои можат да се сместат 72 луѓе на редовни кревети / можност за дополнителни легла има во 4
соби.
Комплексот нуди единствена можност на своите клиенти да го планираат својата одмор според личниот вкус и преференци - избор на соба по бои и местоположба за да се чувствуваат максимално удобно.
Собите располагаат со:

• Кревети тип King Size и Twin
• Софа или фотелја со можност за растегнување во повеќето од собите
• Можност за дополнително легло или бебешко креветче во некои од собите
• Сателитски ТВ
• Телевизор
• Климатизација
• Телефон
• Бања со туш кабина, када или џакузи
• Фен за коса
Во Медите СПА Резорт 5 * гостите користат и:
• Безжичен интернет
• Мини бар
• Комплимент во апартманите - кафе и чај, електричен бокал
• Комплетен сет козметика
• Бањарки и влечки

Локали
На територијата на комплексот се наоѓаат вкупно три различни по стил и кујна ресторани со префинет и современа амбиент, во кои се нуди богата разновидност од класични, егзотични медитерански специјалитети, италијанската кујна по оригинални рецепти. Најпопуларниот ноќен клуб во реонот на Сандански е дел од Медите СПА Резорт - ноќен клуб МАССА - со капацитет од 500 места, со пеачи гости секој петок, како и специјални програми и промоции.

НОВО - таверна софра, работи секој ден од 18 часот, нуди бугарска традиционална кујна, музика во живо - оркестар, капацитет 250 места
Медите SPA Центар нуди исклучителна концепт за SPA, која ги тера нашите гости да се чувствуваат целосно опуштени и задоволни, преку моќниот ефект на висококвалитетна козметика и биопродукти. Комбинацијата од специфичните климатски услови на градот Сандански и лековитите бањи со професионалноста на нашиот тим од специјалисти, СПА Комплекс Медите успешно предлага најразлични СПА третмани и програми.
Медите СПА Резорт нуди уште:
• Фитнес центар - располага со кардио апарати и апарати за секоја мускулна група
• Тенис игралиште - 2 бр.
• Екопатека и велосипедска патека на територијата на комплексот

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Делничниот пакет е за смесување од недела до четврток, а викенд пакетот е за сместуцање во петок и сабота.
 • *БОНУС: При резервации за 3 ноќевања добивате бесплатно четврто ноќевање!
 • Деца до 11,99 години се сместува бесплатно.
 • Дете над 12 год. или трет возрасен доплаќа 40 € за две ноќевања со појадок и вечера. 
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • Период на сместување: од 27 мај до 20 декември 2019 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Medite SPA Resort and Villas 5*

Гр.Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 ******
Tел Маркетинг: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: SPA Resort Medite   
Website: www.hotelmedite.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер -  Медите СПА Хотел

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.05.2019 до 20.12.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.