Релаксација во Сандански, Бугарија - СПА Хотел Панорама, Сандански

Дводневен и тридневен пакет за двајца со појадок во СПА Хотел Панорама, СанданскиСПА Хотел "Панорама" е лоциран во уникатниот парк на градот Сандански, во живописна и спокојна месност.
Поволната клима во комбинација со лековитите бањи го одредува Сандански како најдоброто место во Европа за природно лекување за бронхијална астма, заболувања на локомоторниот апарат, на периферниот нервен систем. Сандански привлекува и со уникатна природа и лековитата  клима, и неповторливата комбинација на свеж планински воздух од Пирин со топлата клима од Егејот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4847 денари (78 €)
ВИП ваучерот е за две лица вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Една бесплатна процедура на просторија за целиот престој - бисерна када
 • Фитнес
 • Сауна
 • Надворешно детско катче
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно обезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6794 денари (110 €)
ВИП ваучерот е за две лица вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Две бесплатни процедури на просторија за целиот престој – бисерна када
 • Фитнес
 • Сауна
 • Надворешно детско катче
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно обезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5751 денар (93 €)
ВИП ваучерот е за три лица вклучува:

 • Две ноќевања во трокреветна соба
 • Два појадоци
 • Една бесплатна процедура на просторија за целиот престој - бисерна када
 • Фитнес
 • Сауна
 • Надворешно детско катче
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно обезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8722 денари (141 €)
ВИП ваучерот е за три лица вклучува:

 • Три ноќевања во трокреветна соба
 • Три појадоци
 • Две бесплатни процедури на просторија за целиот престој – бисерна када
 • Фитнес
 • Сауна
 • Надворешно детско катче
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно обезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6067 денари (98 €)
ВИП ваучерот е за две лица вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Една бесплатна процедура на просторија за целиот престој - бисерна када
 • Фитнес
 • Сауна
 • Надворешно детско катче
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно обезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9038 денари (146 €)
ВИП ваучерот е за две лица вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Две бесплатни процедури на просторија за целиот престој – бисерна када
 • Фитнес
 • Сауна
 • Надворешно детско катче
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно обезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

СИТЕ масажи, водни терапии и лековити процедури се плаќаат дополнително по цени на рецепција со користење на 20% попуст

Вечера:
возрасен – 6 € на ден
дете од 4 до 11.99 год. – 3 € на ден
Ручек:
возрасен – 5 €на ден
дете од 4  до 11.99 год. – 2.5 € на ден

Хотел "Панорама" располага со 132 кревети распоредени во 56 соби и 10 апартмани, ресторан, лоби бар со панорамски тераса, бар базен, рум - сервис, безжичен интернет, конференциска сала, модерен СПА-центар, надворешен базен со минерална вода, паркинг и затворена гаража.

СПА центарот на хотелот "Панорама" е опремен според најновите технолошки барања и нуди широк спектар на релаксирачка терапии, разновидност од кади, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите изготвувајќи индивидуални програми прилагодени на вашата состојба. Можете да изберирате од различни терапии за лице и тело, масажи, водни терапии, анти-целулитни терапии и медицински услуги.

Хотел "Панорама" нуди различни можности за спортски забава. На располагање на гостите е надворешен минерален базен - (25 м. Х 11 м.), Фитнес сала, сауна, а неговата близина до паркот и стадионот го прави идеално место за љубителите на прошетки, велосипедисти и спортисти. За најмалите клиенти е на располагање модерно опремено детско катче.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување или тројно сместување.
 • Прво дете до 4 години - бесплатно.
 • Второ дете до 4 години – 5 € на ден
 • За деца од 4 до 11.99 години – 8 € на ден
 • За возрасен – 12.5 € на ден
 • Доплата за редовно легло:
 • За дете од 4 г до 11.99 год. - 12 € на ден.
 • За сместување на 3 и 4 човек во апартман се доплаќа дополнително на ВВ: возрасен – 8 € на ден, - за дете од 4 до 11.99 год. 4 €на ден
 • Доплати:
 • Вечера: возрасен – 6 € на ден - дете од 4 до 11.99 години – 3 € на ден
 • Ручек: возрасен – 5 € на ден - дете од 4  до 11.99 години – 2.5 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 05 февруари до 31 март 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 898/63 57 01.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Панорама, Сандански

СПА Хотел Панорама
Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул. Обиколен пат №1
Тел. на рецепција: +359 ****** 
Тел. за резервации: +359 ****** 
Website: www.panoramahotel-bg.com

e-mail: [email protected] 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - СПА Хотел "Панорама", Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.02.2017 до 31.03.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.