Велигден во Сандански, Бугарија - СПА Хотел Панорама, Сандански

Дводневен и тридневен пакет со појадок и празничен Велигденски ручек во СПА Хотел Панорама, СанданскиСПА Хотел "Панорама" е лоциран во уникатниот парк на градот Сандански, во живописна и спокојна месност.
Поволната клима во комбинација со лековитите бањи го одредува Сандански како најдоброто место во Европа за природно лекување за бронхијална астма, заболувања на локомоторниот апарат, на периферниот нервен систем. Сандански привлекува и со уникатна природа и лековитата  клима, и неповторливата комбинација на свеж планински воздух од Пирин со топлата клима од Егејот.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3444 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Празничен Велигденски ручек
 • Фитнес
 • Сауна
 • Детско катче
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно обезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 4424 денари (72 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Празничен Велигденски ручек
 • Фитнес
 • Сауна
 • Детско катче 
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно оббезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса и ДДВ

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 8153 денари (132 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Празничен Велигденски ручек
 • Фитнес
 • Сауна
 • Детско катче 
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно оббезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 10744 денари (174 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевање во апартман
 • Три појадоци
 • Празничен Велигденски ручек
 • Фитнес
 • Сауна
 • Детско катче 
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Деноноќно оббезбедуван паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса и ДДВ

Хотел "Панорама" располага со 132 кревети распоредени во 56 соби и 10 апартмани, ресторан, лоби бар со панорамски тераса, бар базен, рум - сервис, безжичен интернет, конференциска сала, модерен СПА-центар, надворешен базен со минерална вода, паркинг и затворена гаража.

СПА центарот на хотелот "Панорама" е опремен според најновите технолошки барања и нуди широк спектар на релаксирачка терапии, разновидност од кади, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите изготвувајќи индивидуални програми прилагодени на вашата состојба. Можете да изберирате од различни терапии за лице и тело, масажи, водни терапии, анти-целулитни терапии и медицински услуги.

Хотел "Панорама" нуди различни можности за спортски забава. На располагање на гостите е надворешен минерален базен - (25 м. Х 11 м.), Фитнес сала, сауна, а неговата близина до паркот и стадионот го прави идеално место за љубителите на прошетки, велосипедисти и спортисти. За најмалите клиенти е на располагање модерно опремено детско катче.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Едно дете до 5 години се сместува бесплатно.
 • За второ дете до 5 год. возраст се доплаќа 40% од цената на избраниот пакет на ден.
 • За деца од 5 до 7 год. возраст се доплаќа 40% од цената на избраниот пакет на ден.
 • За деца од 7 до 14 год. возраст се доплаќа 60% од цената на избраниот пакет на ден.
 • За трет возрасен се доплаќа 75% од цената на избраниот пакет на ден.
 • Доплата за вечера: 6 € за возрасен и 3 € за дете од 4 до 11.99 год возраст.
 • Доплата за ручек: 5 € за возрасен и 2.5 € за дете од 4 до 11.99 год возраст.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 13 до 17 април 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 898/63 57 01.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Панорама, Сандански

СПА Хотел Панорама
Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул. Обиколен пат №1
Тел. на рецепција: +359 ****** 
Тел. за резервации: +359 ****** 
Website: www.panoramahotel-bg.com

e-mail: [email protected] 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - СПА Хотел "Панорама", Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.04.2017 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.