Релаксација во Сандански, Бугарија - СПА Хотел Панорама, Сандански

Еднодневен пакет за две или три лица со појадок во СПА Хотел Панорама, СанданскиСПА Хотел "Панорама" е лоциран во уникатниот парк на градот Сандански, во живописна и спокојна месност.
Поволната клима во комбинација со лековитите бањи го одредува Сандански како најдоброто место во Европа за природно лекување за бронхијална астма, заболувања на локомоторниот апарат, на периферниот нервен систем. Сандански привлекува и со уникатна природа и лековитата  клима, и неповторливата комбинација на свеж планински воздух од Пирин со топлата клима од Егејот.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2022 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Надворешен минерален базен (во летниот период)
 • Фитнес
 • Сауна
 • Детско катче на отворено
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2844 денари (46 €)
ВИП ваучерот е за три лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во трокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Надворешен минерален базен (во летниот период)
 • Фитнес
 • Сауна
 • Детско катче на отворено
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3160 денари (51 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Едeн појадок
 • Надворешен минерален базен (во летниот период)
 • Фитнес
 • Сауна
 • Детско катче на отворено
 • Безжичен интернет во лоби бар
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

Хотел "Панорама" располага со 132 кревети распоредени во 56 соби и 10 апартмани, ресторан, лоби бар со панорамски тераса, бар базен, рум - сервис, безжичен интернет, конференциска сала, модерен СПА-центар, надворешен базен со минерална вода, паркинг и затворена гаража.

СПА центарот на хотелот "Панорама" е опремен според најновите технолошки барања и нуди широк спектар на релаксирачка терапии, разновидност од кади, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите изготвувајќи индивидуални програми прилагодени на вашата состојба. Можете да изберирате од различни терапии за лице и тело, масажи, водни терапии, анти-целулитни терапии и медицински услуги.

Хотел "Панорама" нуди различни можности за спортски забава. На располагање на гостите е надворешен минерален базен - (25 м. Х 11 м.), Фитнес сала, сауна, а неговата близина до паркот и стадионот го прави идеално место за љубителите на прошетки, велосипедисти и спортисти. За најмалите клиенти е на располагање модерно опремено детско катче.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 4 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 4 до 11.99 год. возраст на дополнително легло се доплаќа 50% од цената на избраниот пакет.
 • За дете од 4 до 11.99 год. возраст на редовен кревет се доплаќа 70% од цената на избраниот пакет.
 • За сместување на 3 и 4 човек во апартман се доплаќа дополнително на база BB: возрасен – 10 € на ден, - за дете од 4 до 11.99 год. 5 €на ден.
 • Доплата за ручек: возрасен – 5 € на ден, - за дете од 4 до 11.99 год. 2.5 €на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 01 jуни до 01 декември 2017 година.
 • Понудата не е валидна за периодот: од 25 август до 07 септември и од 21 до 25 септември.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 889/ 58 94 90 резервации; +359 889/ 59 88 39 - рецепција.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Панорама, Сандански

СПА Хотел Панорама
Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул. Обиколен пат №1
Тел. на рецепција: +359 ******
Тел. за резервации: +359 ******
Website: www.panoramahotel-bg.com

e-mail: [email protected] 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - СПА Хотел "Панорама", Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.06.2017 до 01.12.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.