Нова година во Сандански, Бугарија - СПА Хотел Панорама, Сандански

Дводневни и тридневни пакети со појадок и празнична вечера со новогодишна програма во Хотел Панорама, СанданскиСПА Хотел "Панорама" е лоциран во уникатниот парк на градот Сандански, во живописна и спокојна месност.
Поволната клима во комбинација со лековитите бањи го одредува Сандански како најдоброто место во Европа за природно лекување за бронхијална астма, заболувања на локомоторниот апарат, на периферниот нервен систем. Сандански привлекува и со уникатна природа и лековитата  клима, и неповторливата комбинација на свеж планински воздух од Пирин со топлата клима од Егејот.

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6225 денари (101 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени три лица и вклучува:

 • Две ноќевања во трокреветна соба
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера со новогодишна програма
 • Сауна
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 7015 денари (114 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени три лица и вклучува:

 • Три ноќевања во трокреветна соба
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера со новогодишна програма
 • Сауна
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 6699 денари (109 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера со новогодишна програма
 • Сауна
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 7584 денари (123 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени две лица и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера со новогодишна програма
 • Сауна
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 8090 денари (131 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Една празнична вечера со новогодишна програма
 • Сауна
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 9417 денари (153 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Една празнична вечера со новогодишна програма
 • Сауна
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

Новогодишно мени за 2017-2018 г.

 • Аперитив - 100 гр., минерална вода-1 бр., безалкохолен пијалок - 2 бр., шампанско
 • Шопска салата – 350гр.
 • Предјадење - кашкавалена табакера
 • Основно јадење - свинска кременадла со печурки
 • Топли гарнири
 • Милиброд
 • Десерт - баклава, плодови
 • Мезе (сушени колбаси, јаткасто овошје)

Хотел "Панорама" располага со 132 кревети распоредени во 56 соби и 10 апартмани, ресторан, лоби бар со панорамски тераса, бар базен, рум - сервис, безжичен интернет, конференциска сала, модерен СПА-центар, надворешен базен со минерална вода, паркинг и затворена гаража.

СПА центарот на хотелот "Панорама" е опремен според најновите технолошки барања и нуди широк спектар на релаксирачка терапии, разновидност од кади, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите изготвувајќи индивидуални програми прилагодени на вашата состојба. Можете да изберирате од различни терапии за лице и тело, масажи, водни терапии, анти-целулитни терапии и медицински услуги.

Хотел "Панорама" нуди различни можности за спортски забава. На располагање на гостите е надворешен минерален базен - (25 м. Х 11 м.), Фитнес сала, сауна, а неговата близина до паркот и стадионот го прави идеално место за љубителите на прошетки, велосипедисти и спортисти. За најмалите клиенти е на располагање модерно опремено детско катче.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице при сместени две или три лица во двокреветна или трокреветна соба, или апартман.
 • Доплати за деца на дополнително легло во двокреветна или трокреветна соба:
 • Дете до 4.99 години на дополнително легло во двокреветна соба се сместува бесплатно, но се доплаќа 15 € за празнична вечера.
 • За дете од 5 до 11.99 год. возраст на дополнително легло се доплаќа 13 € на ден + 20 € за празнична вечера.
 • Доплати за апартман на база ноќевање со појадок:
 • За сместување на 3 и 4 човек на дополнително легло во апартамент се доплаќа : возрасен - 20 € на ден и доплаќа 50 € за празнична вечера.
 • Дете до 4.99 години на дополнително легло се сместува бесплатно, но се доплаќа 15 € за празнична вечера.
 • За дете од 5 до 11.99 год. возраст на дополнително легло се доплаќа 13 € на ден + 20 € за празнична вечера.
 • Доплата за единечно сместување - 12.5 € на ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 28 декември 2017 год. до 04 јануари 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/ 91 03 11.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Панорама, Сандански

СПА Хотел Панорама
Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул. Обиколен пат №1
Тел. за резервации: +359 ******
Website: www.panoramahotel-bg.com

e-mail: [email protected] 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - СПА Хотел "Панорама", Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2017 до 04.01.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.