СПА одмор во Сандански - СПА Хотел Панорама, Сандански

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во СПА Хотел Панорама, СанданскиСПА Хотел "Панорама" е лоциран во уникатниот парк на градот Сандански, во живописна и спокојна месност.
Поволната клима во комбинација со лековитите бањи го одредува Сандански како најдоброто место во Европа за природно лекување за бронхијална астма, заболувања на локомоторниот апарат, на периферниот нервен систем. Сандански привлекува и со уникатна природа и лековитата  клима, и неповторливата комбинација на свеж планински воздух од Пирин со топлата клима од Егејот.

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 1896 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Надворешен минерален базен
 • Сауна
 • Безжичен интернет на рецепција и лоби бар
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2528 денари (41 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Сауна
 • Безжичен интернет на рецепција и лоби бар
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2465 денари (40 €)
ВИП ваучерот е за три лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во трокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Надворешен минерален базен
 • Сауна
 • Безжичен интернет на рецепција и лоби бар
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3571 денар (58 €)
ВИП ваучерот е за три лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во трокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Сауна
 • Безжичен интернет на рецепција и лоби бар
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 2781 денар (45 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Едeн појадок
 • Надворешен минерален базен
 • Сауна
 • Безжичен интернет на рецепција и лоби бар
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 3602 денари (45 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Надворешен минерален базен
 • Сауна
 • Безжичен интернет на рецепција и лоби бар
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Туристичко осигурување
 • Туристичка такса

Хотел "Панорама" располага со 180 кревети распоредени во 64 соби и 10 апартмани, ресторан, лоби бар со панорамски тераса, бар базен, рум - сервис, безжичен интернет, конференциска сала, модерен СПА-центар, надворешен базен со минерална вода, паркинг и затворена гаража.

СПА центарот на хотелот "Панорама" е опремен според најновите технолошки барања и нуди широк спектар на релаксирачка терапии, разновидност од кади, козметички процедури со ресторативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото. Квалификуван персонал се грижи за клиентите изготвувајќи индивидуални програми прилагодени на вашата состојба. Можете да изберирате од различни терапии за лице и тело, масажи, водни терапии, анти-целулитни терапии и медицински услуги.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • За да ја користите услугата, на рецепција задолжително треба да приложите испечатен ваучер на хартија.
 • Првото дете до 4 години се сместува бесплатно на дополнителен кревет во двокреветна или трокреветна соба.
 • За второ дете до 4 години, сместено на дополнителен кревет во двокреветна или трокреветна соба, се доплаќа 30% од цената за редовен кревет на рецепција.
 • За дете од 4 до 11.99 годишна возраст, сместено на дополнително легло во двокреветна или трокреветна соба, се доплаќа 50% од цената за редовен кревет на рецепција.
 • За дете над 12 годишна возраст, сместено на дополнително легло во двокреветна или трокреветна соба, се доплаќа 75% од цената за редовен кревет на рецепција.
 • За дете од 4 до 11.99 годишна возраст години сместено на редовен кревет во двокреветна или трокреветна соба, се доплаќа 70% од цената за редовен кревет на рецепција.
 • За дете од 4 до 11.99 годишна возраст , сместено во апартман, се доплаќа на рецепција 5 € на база ноќевање со појадок, или 7.5 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • За дете дете над 12 годишна возраст  или трет или четврт возрасен во апартман се доплаќа на рецепција 10 € на база ноќевање со појадок, или 15 € на база ноќевање со појадок и вечера.
 • По желба, можете да доплатите за ручек – 5 € за возрасeн, 2.5 € за дете од 4 до 11.99 годишна возраст
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на понудата: 17 мај до 30 јуни 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/91 03 11, +359 889/58 94 90.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Панорама, Сандански

СПА Хотел Панорама
Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул. Обиколен пат №1
Тел. за резервации: +359 ******
Website: www.panoramahotel-bg.com

e-mail: [email protected] 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - СПА Хотел "Панорама", Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.05.2018 до 30.06.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.