Одмор во Сандански, Бугарија - Хотел Карталовец, резиденциja Свети Врач

Дводневен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Карталовец, резиденција Свети Врач, СанданскиХотел Карталовец, резиденција Свети Врач се наоѓа на 5 километри од гр. Сандански, расположен на површина од 430 хектари. Комплексот е поранешна владина резиденција, моментално претворена  во хотел. Опкружена е од убав парк и единствена ботаничка градина со над 200 ретки растителни видови и вештачко езеро меѓу атмосфера на мир и тишина.

ДВОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2812 денари (45.5 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во Карталовец, комплекс Свети Врач
 • Два појадоци
 • Две вечери на двостепено мени
 • Бесплатно користење на џакузи со минерална вода
 • Бесплатно користење на базен
 • Осигурување и туристичка такса
 • ДДВ

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 3476 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во Карталовец, комплекс Свети Врач
 • Два појадоци
 • Две вечери на двостепено мени 
 • Бесплатно користење на џакузи со минерална вода
 • Бесплатно користење на базен
 • Осигурување и туристичка такса
 • ДДВ

Појадок: од 08:00 до 10: 30 часот
Вечера: од 18:30 до 20:30 часот

* Базенот и џакузито се наоѓаат во хотел Свети Врач на 150 метри растојание од хотел Карталовец!

Хотел "Карталовец" нуди сместување во вкупно 17 соби, од кои 15 двокреветни соби, 1 луксузна соба, 1 апартман. За погодност на гостите во хотелот секоја соба има сопствено купатило со бања, клима, кабловска телевизија, фрижидер, тераса со панорамски поглед, телефон. На располагање на гостите е ресторанот кој работи нон стоп. Во менито можете да најдете бугарска национална кујна и рибни деликатеси.
Непосредната  близина на комплексот до минералните извори на гр. Сандански е од големо значење, бидејќи благодарение на овој факт хотелите во комплексот располагаат со минерална вода во секоја соба. Минералната вода на Сандански помага лекувањето на: болести на локомоторниот апарат, периферниот нервен систем, респираторниот систем, кожно-алергиски заболувања, пост-трауматски состојби и др.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој може да купи неограничен број на ваучери во зависност од саканиот број ноќевања
 • При купување на еден ваучер за единечно сместување се доплаќа 12.5 €
 • Дете до 5 години кое не користи дополнителен кревет се сместува бесплатно
 • Дете од 2 до 12 години на дополнителен кревет доплаќа 12.5 € за две ноќевања со појадок
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба доплаќа 15 € на лице место во хотелот
 • Валидност на ваучер: од 06 јуни до 30 септември 2017 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Неопходна е претходна резервација на тел:  +359 746 31842,  +359 887 59 90 57,  +359 884 03 84 09     (до 16: 00часот).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Карталовец, резиденциja Свети Врач

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Тел: +359 746 31842 до 16.00 часот 
Тел: +******
Тел: +359 
******
Е-mail: [email protected]
Website: www.svetivrach.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Карталовец, резиденција Свети Врач

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.06.2017 до 30.09.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.