СПА одмор за на Црно море - Хотел Сириус****

Дводневен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги и масажи во Хотел Сириус****, Св. Константин и Елена - БугаријаХотел Сириус **** Св Константин и Елена e целогодишнен морски комплекс со четири ѕвезди. Хотел Сириус се наоѓа со во одморалиштето  Св. Константин и Елена во близината на Варна и нуди сместување, викенд пакети, балнеотерапија и пријатен одмор на море. Хотел Сириус располага со рибен ресторан, СПА, базен со лековита минерална вода, конференциска сала и уникатен ресторан- Кораб. Лоциран е на самиот морски брег во богатото  со минерални води одморалиште  Св. Константин и Елена.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4677 денари (76 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања двокреветна соба (2+1)
 • Два поjадоци 
 • Две вечери
 • Внатрешен базен со минерална вода - 38 степени
 • Надворешен базен со топла минерална вода - 38 степени
 • Надворешен контрастен базен со морска вода
 • Парна бања
 • Ледено ведро
 • Џакузи
 • Финска сауна
 • Зона за релаксација
 • Паркинг

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 4930 денари (80 €)
ВИП Ваучерот е за 
едно лице и вклучува:

 • Две ноќевања во Двојна соба - Море
 • Два поjадоци 
 • Две вечери
 • Внатрешен базен со минерална вода - 38 степени
 • Надворешен базен со топла минерална вода - 38 степени
 • Надворешен контрастен базен со морска вода
 • Амам
 • Парна бања
 • Соба со сол
 • Ледено ведро
 • Џакузи
 • Финска сауна
 • Зона за релаксација
 • Паркинг
 • Осигурување
 • Туристичка такса

Одморалиштето. Св. Константин и Елена се наоѓа само на 5 километри североисточно од морската престолнина  на Бугарија – градот  Варна. Близината на динамичниот град ги открива пред вас своите историски знаменитости: Римските Терми, Археолошкиот музеј, кадешто чувајте најстарото златно богатство во светот- тракиското златно богатство, и модерните Аквариум, планетариум и единствениот на Балканскиот полуостров делфинариум, каде што ќе се восхитите и ќе споделите весела игра со Варненските делфини.

Предлаганиот  широк  спектар на можности за забава, како и високиот стандард на услуги, го претвораат хотелскиот комплекс SIRIUS BEACH во одлично место за рекреативен туризам. Комплекс SIRIUS BEACH располага со главен ресторан, лоби бар, Скај бар и ресторан-Кораб. Лоби бар - префинета атмосфера,пријатно место за кафе, пијалок  и средба со пријателите.

Најважнен во ресторан Сириус е квалитетот на храната. Менито претставува мешавина од софистицирана  морска храна, свежа риба приготвена на скара, мезе од маринирани риби.
Задоволството од морските специјалитети не би било целосно без да е комбинирано со вино. Во ресторанот се нудат најдобрите бугарски вина, како и прочуените француски вина од Бордо, италијански, шпански, дури и новозеландски вина.
И поважно од богатото мени е тоа што секое јадење се подготвува со вештина и специјален однос!
Хотелски комплекс SIRIUS BEACH нуди затворен базен со топла минерална вода ( 37°) со џакузи.
Во WELLNESS-центарот на комплексот квалификувани кадри се грижат за убавината и здравјето на гостите на хотелот – се предлага ароматерапија, масажи, третмани со кал, сауна, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3.99 год. се сместуваат бесплатно на дополнително легло кај две лица кои плаќаат целосен износ.
 • За дете до 11.99 год. се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • За дете над 11.99 год. се доплаќа 80% од цената за возрасен.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 01 јули до 30 август 2020 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 878 963 923 или +359 889/ 38 08 08.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Сириус****

Хотел "Сириус"
Гр.Варна, Р. Бугарија 
К
.к. Св. Константин и Елена
Тел:
 +******
Тел: +******
E-mail: [email protected]

Website:www.siriusbeach.com


ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Сириус", Св. Константин и Елена

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.07.2020 до 30.08.2020

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.