СПА релаксација во Велинград Бугарија - Гранд Хотел Велинград

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****Гранд Хотел Велинград е луксузен СПА хотел со пет ѕвездички  во Велинград, официјално прогласен за "СПА престолнината  на Балканскиот полуостров". Гранд Хотел Велинград е царството на топлата минерална вода. Гранд Хотел Велинград е лоциран на живописен рид во населбата Чепино на истоимениот град. SPA хотел кој нуди панорамски поглед на своите гости кон прекрасната борова шума наоколу, неверојатно место за спа одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 4361 денар (70 €) - 50% = 2180 денари (35 €)
(Важи за сместување од недела до Четврток вклучително)
Доплата на лице место за деновите  од викендот (Петок и Сабота) –  (15 €) ден по лице.
ВИП ваучерот е за одмор за ЕДНО  лице и вклучува:

 • Ноќевање во двоjна соба Делукс
 • Еден појадок
 • Една вечера 
 • Внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Внатрешен и надворешен детски базен со минерална вода
 • Минерално џакузи
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Ароматична парна бања
 • Вулканска соба
 • Ледена соба
 • Авантуристички тушеви
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

Гранд хотел Велинград располага со 82 соби - 12 стандардни, 50 Делукс, 5 гигант Делукс, 4 апартмани тип Јуниор, 4 Делукс апартмани, 5 VIP апартмани со пространа бања со посебна туш кабина и џакузи и 2 претседателски апартмани - гарантиран луксуз за време на Вашиот одмор.
Делукс соба- - 35 метри  квадратни, опремен со централна климатизација, LCD телевизор, интерактивна  IP телевизија со VoD (видео на барање), бесплатен безжичен интернет, минибар, две поединечни кревети или спална, бања со туш кабина или када, фен, тераса со поглед кон базенот, шумата  или градот.

Grand Hotel Velingrad - GRAND SPA - СПА ЦЕНТАР
Специјално дизајниран и изграден од германска фирма на вкупна површина 1200 м2. Spa & Wellness центарот со изобилство на топла минерална вода е екслузивен рекреативен центар, поделен на 2 зони: Зона општ  дел - слободен пристап (Користењето е вклучено во цената на Вашата соба / апартман).
Хотелот располага со 4 базени со минерална вода: внатрешни: пливање полуолимписки размери  (22м x 10м) и детски, како и големо џакузи, и надворешен: топол зимски (работи во периодот 01.12.2010 - 10.01.2011) и летен.
Гранд хотел Велинград инсистира на срдечен  прием и ќе ве натера да се чувствувате како дома. На располагање на гостите на SPA хотелот се пријатен лоби бар, класичен ресторан, таверна, бар базен, пијано бар и бар со сала за куглање. Дали е појадок или ручек, попладневно кафе или коктел, брачна прослава или гала- вечера, ние ќе се погрижиме  за Вашето задоволство!
Локалите во хотелот придаваат дополнителен сјај на нашите понуди:
Уште со влегувањето во Гранд хотел Велинград, ќе бидете поздравени од топла пријателска атмосфера и внимателна услуга!
Лоби Бар
располага со 32 места и се наоѓа во простран дневна хол. Импресионира со стилска и софистицирана атмосфера. Во него можете да уживате во широк избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели и колачи. Вечер звучи тивка, жива музика крај каминот.

Ресторан
Класичен ресторан со бугарска и медитеранска кујна и е отворен во текот на целиот ден за сите кои го  избрале  Велинград за својот одмор.
Таверна
Во таверната на Гранд Хотел Велинград може да пробате вкусни бугарски и родопски специјалитети приготвени по стари бугарски рецепти.
бар базен
Можете да се скриете од летните горештини во свежината на нашиот Бар-Базен, кој предлага богата разновидност на  освежителни пијалоци.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, сместен во двојна соба Делукс, при двојно сместување.
 • Дете од 0 - 5,99 години - бесплатно сместување на дополнителен кревет (кај 2 лица кои плаќаат целосен износ) на база ноќевање со појадок.
 • Деца 6-11.99 години на дополнителен кревет- Доплата 12.5 € на ден.
 • Деца над 12 години и трет возрасен на дополнителен кревет- 30 € на вечер.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Можност за покасно ослободување на просторија до 16:00 часот - 15 €
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 17 април до 31 мај 2017 година.
 • Доплата на лице место за деновите  од викендот  (Петок и Сабота) – 15 € на ден за еден човек (минимум престој во викенд деновите е 2 ноќевања)
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викондот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Гранд Хотел Велинград

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда со попуст за одмор за двајца од Гранд Хотел Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.04.2017 до 31.05.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.