СПА релаксација во Велинград - Гранд Хотел Велинград

Пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****Гранд Хотел Велинград е луксузен СПА хотел со пет ѕвездички  во Велинград, официјално прогласен за "СПА престолнината  на Балканскиот полуостров". Гранд Хотел Велинград е царството на топлата минерална вода. Гранд Хотел Велинград е лоциран на живописен рид во населбата Чепино на истоимениот град. SPA хотел кој нуди панорамски поглед на своите гости кон прекрасната борова шума наоколу, неверојатно место за спа одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2812 денари (45 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двоjна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера на сет мени по избор
 • Бесплатно користење на обновениот СПА центар
 • Два внатрешни базени (еден за возрасни и еден за деца)
 • Два мини термални базени со хидромлазници
 • Сауна парк - солна соба, лакониум, парна бања, тушеви, кнајп патека и др.
 • Медицински центар
 • Амам
 • Сауна со билки
 • Ледена соба
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3128 денари (50 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вклучително)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двоjна соба делукс
 • Еден појадок
 • Една вечера на сет мени по избор
 • Бесплатно користење на обновениот СПА центар
 • Два внатрешни базени (еден за возрасни и еден за деца)
 • Два мини термални базени со хидромлазници
 • Сауна парк - солна соба, лакониум, парна бања, тушеви, кнајп патека и др.
 • Медицински центар
 • Амам
 • Сауна со билки
 • Ледена соба
 • Топлотни лежалки
 • Зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

Гранд хотел Велинград располага со 82 соби - 12 стандардни, 50 Делукс, 5 гигант Делукс, 4 апартмани тип Јуниор, 4 Делукс апартмани, 5 VIP апартмани со пространа бања со посебна туш кабина и џакузи и 2 претседателски апартмани - гарантиран луксуз за време на Вашиот одмор.
Делукс соба- - 35 метри  квадратни, опремен со централна климатизација, LCD телевизор, интерактивна  IP телевизија со VoD (видео на барање), бесплатен безжичен интернет, минибар, две поединечни кревети или спална, бања со туш кабина или када, фен, тераса со поглед кон базенот, шумата  или градот.

Grand Hotel Velingrad - GRAND SPA - СПА ЦЕНТАР
Специјално дизајниран и изграден од германска фирма на вкупна површина 1200 м2. Spa & Wellness центарот со изобилство на топла минерална вода е екслузивен рекреативен центар, поделен на 2 зони: Зона општ  дел - слободен пристап (Користењето е вклучено во цената на Вашата соба / апартман).
Хотелот располага со 4 базени со минерална вода: внатрешни: пливање полуолимписки размери  (22м x 10м) и детски, како и големо џакузи, и надворешен: топол зимски (работи во периодот 01.12.2010 - 10.01.2011) и летен.
Гранд хотел Велинград инсистира на срдечен  прием и ќе ве натера да се чувствувате како дома. На располагање на гостите на SPA хотелот се пријатен лоби бар, класичен ресторан, таверна, бар базен, пијано бар и бар со сала за куглање. Дали е појадок или ручек, попладневно кафе или коктел, брачна прослава или гала- вечера, ние ќе се погрижиме  за Вашето задоволство!
Локалите во хотелот придаваат дополнителен сјај на нашите понуди:
Уште со влегувањето во Гранд хотел Велинград, ќе бидете поздравени од топла пријателска атмосфера и внимателна услуга!
Лоби Бар
располага со 32 места и се наоѓа во простран дневна хол. Импресионира со стилска и софистицирана атмосфера. Во него можете да уживате во широк избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели и колачи. Вечер звучи тивка, жива музика крај каминот.

Ресторан
Класичен ресторан со бугарска и медитеранска кујна и е отворен во текот на целиот ден за сите кои го  избрале  Велинград за својот одмор.
Таверна
Во таверната на Гранд Хотел Велинград може да пробате вкусни бугарски и родопски специјалитети приготвени по стари бугарски рецепти.
бар базен
Можете да се скриете од летните горештини во свежината на нашиот Бар-Базен, кој предлага богата разновидност на  освежителни пијалоци.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 11.99 год.се сместуваат бесплатно.
 • За деца над 12 год. се доплаќа 30 € за ноќевање со појадок и вечера или 40 € за ноќевање со појадок и вечера + масажа.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 80% од цената за возрасен на ден.
 • Сместувањето во хотелот по стандард е по 14 часот, со исклучок во недела, кога сместувањето е по 15 часот.
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 30 септември 2021 година.
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викендот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Гранд Хотел Велинград

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда за одмор со попуст од Гранд Хотел Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.09.2021 до 30.09.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.