5-ѕвездна СПА релаксација во Велинград - СПА Хотел Рич - Велинград

Еднодневен делничен пакет со појадок или со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Спа Хотел Рич****, ВелинградСпа хотел Рич ***** се наоѓа во Спа центарот  на Бугарија - Велинград. Туристичкиот комплекс комбинира атмосферата на градот со безбројните минерални извори, комплетен одмор и закрепнување со последните достигнувања во Спа технологијата, незаборавни атракции во нашата таверна, ноќен бар и лоби бар.
Неприкосновен лидер во Спа и Велнес туризмот е Спа Хотел Рич, номиниран од Бугарската здружение и угостителството за Хотел број 1 на Бугарија за 2005, a од списание Туризам и рекреација за Хотел број  1 за 2006 година.
Ви претставуваме ВИП понуди за СПА одмор  од Спа хотел Рич, Велинград.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 2180 денари (35 €)
Понудата важи за сместување во работни денови (од Недела до Четврток). При желба за сместување во викенд (Петок и Сабота) - се доплаќа на лице место во хотелот по 14 € на ден по лице.
Еден ваучер е за 1 (еден) човек, сместен во двокреветна луксузна соба при двојно сместување.

 • Едно ноќевање во двоjна лукс соба
 • Еден појадок
 • Внатрешен и надворешен минерален базен
 • Внатрешно џакузи со минерална вода
 • ВИП џакузи на ВИП терасата со минерална вода
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Емоционален авантуристички туш
 • Парна бања
 • Зона за релаксација
 • Vip терасата со лековити Топила со минерална вода содржи сероводород, минералната вода содржи метасилициумска киселина и морска вода збогатена со соли на магнезиум. Водата во трите Топила има широк спектар на дејство и има поволно влијание врз кожата, косата, ноктите, нервниот систем, локомоторниот апарат, зглобовите и друго.
 • Теретана  со протеин бар
 • Затворено детско катче со аниматори од 10:00 до 24:00 часот
 • Детско катче на отворено
 • Интернет wi-fi
 • Обезбедуван паркинг
 • Осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: VIP цена: 3002 денари (48 €)
Понудата важи за сместување во работни денови (од Недела до Четврток). При желба за сместување во викенд (Петок и Сабота) - се доплаќа на лице место во хотелот по 14 € на ден по лице.
Еден ваучер е за 1 (еден) човек, сместен во двокреветна луксузна соба при двојно сместување.

Едно ноќевање во двоjна лукс соба
Еден појадок
Една вечера на сет мени
Внатрешен и надворешен минерален базен
Внатрешно џакузи со минерална вода
ВИП џакузи на ВИП терасата со минерална вода
Финска сауна
Инфрацрвена сауна
Емоционален авантуристички туш
Парна бања
Зона за релаксација
Vip терасата со лековити Топила со минерална вода содржи сероводород, минералната вода содржи метасилициумска киселина и морска вода збогатена со соли на магнезиум. Водата во трите Топила има широк спектар на дејство и има поволно влијание врз кожата, косата, ноктите, нервниот систем, локомоторниот апарат, зглобовите и друго.
Теретана  со протеин бар
Затворено детско катче со аниматори од 10:00 до 24:00 часот
Детско катче на отворено
Интернет wi-fi
Обезбедуван паркинг
Осигурување

Хотелот има статус со 5 ѕвезди. Спа Хотел Рич располага со вкупно 51 соби. Апартманите се 6 на број, 35 се двојните луксузни соби, 2 соби де лукс, 7 двојни стандардни соби. Хотелските соби се наоѓаат на 5 ката, а под нив се рецепцијата, СПА центарот и нивото на лоби-барот. Има паркинг, кој е обезбедуван 24 часа. Голем дел од просториите се со тераса и одличен поглед кон центарот на градот или кон боровиот  парк до хотелот.


 

Двокреветна соба- лукс:
Собите се со брачен кревет, погодни како за самостојно сместување, така и за парови. Дополнителните канапе - 1 или 2 даваат можност за сместување на 1 или 2 деца или возрасни. Тие се со тераси и без тераси, собите се за непушачи. На располагање на нашите гости се брз безжичен интернет, LCD телевизор, клима уред, мини бар, централно подно греење, собна услуга, бања со када и туш, фен, козметички огледало.

СПА и Велнес:
Зоната за Спа и Велнес вклучува: Надворешен и внатрешен базен со минерална вода; Џакузи со минерална вода; Пештера со распоредени во неа: класична сауна, инфраред  кабина, парна бања, емоционален  туш, топли лежанки за релаксација; Бањи базирани на  магичниот дејство  на светски познатата велинградска минерална вода со додадени соли, алги, масла; Масажни кабини организирани во самостоен сектор Ви осигуриваат  спокојство и дискреција. Внатрешноста е целосно усогласен со различните  класични и егзотични ритуали. Високо квалификуван персонал се грижи за  гостите по индивидуални програми прилагодени на нивните желби и конкретна состојба.

Таверна Омар:
Прочуената Таверна "Омар" е со капацитет од 180 места има  свежа градина со ражен, скара и печка на дрва. Чувството за автентична битова атмосфера е надополнета од страна на вкусно приготвените бугарски јадења и волшебна музика во живо.

Класичен ресторан:
Автентичен кралски комфор. Декоративен малтер и  рачно ткаен  текстил по индивидуален проект ја надополнува луксузната атмосфера. Класичниот ресторан располага со 40 места и е погоден за една незаборавна вечер.

Ноќен бар:
Ноќен Бар "Рич" претставува префинет бар што им нуди на своите клиенти Евергрин и ретро музика со вариететна програма, претставена  од страна на професионален DJ, кој се грижи  за желбите на гостите. Барот "Рич" има  100 места. Клиенти се сместуваат  на сепаре и на располагање е подиумот каде ноќната забава  не запира.

Летна Градина Фонтани:
Ако сакате да уживате во чаша ароматично кафе, префинет  коктел или пијалок - ова е вашето место. Меѓу егзотични шатори, разиграни  и илуминирачки фонтани, убавина и спокојство, многу зеленило. Тука може да се види единствениот од ваков вид на Балканот отворен параклис-икона на Пресвета Богородица - Ширшаја небесата. Локацијата е погодна за организирање на детски забави, бидејќи во напосредствена близина се наоѓа и детско катче.

ВИП Понуди за СПА одмор, предоставени од нашиот партнер - Спа хотел Рич**** гр. Велинград

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери
 • Ваучерот важи за ЕДЕН човек, сместен во двоjна соба Де Лукс, при двојно сместување
 • Дете од 0 - 5,99 години - бесплатно сместување на дополнително легло (кај две лица кои плаќаат целосен износ) на база ноќевање со појадок. Неопходна е  копија од матичен извод на раѓање на детето, којшто ја потврдува неговата возраст.При неприлагање на документ, автоматски се наплаќа дополнително легло.
 • Дете од 6 - 11,99 години на дополнително легло (кај две лица кои плаќаат целосен износ) на база ноќевање со појадок доплаќа 12.5 € на вечер.
 • За деца над 12 години и трет возрасен на дополнително легло доплаќа 15 € за ноќевање со појадок или 30 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Местата за сместување се ограничени до исцрпување на типот просторија наведени во понудата.
 • Задолжително е да направите претходно барање за слободни места за саканиот период на рецепцијата на хотелот 'Рич "
 • Потребна е претходна резервација на тел; +359 0359 5 78 03; +359 888 35 10 10.
 • ПРИ Сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНО се претставува испечатен ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 25 јануари до 31 март 2021 година. 
 • Сместувањето во хотелот е после 14.00 часот
 • Ослободувањето на собите е до 12.00 часот, можност за подоцнежно ослободување на просторија – 15 €.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € по лице на ден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Рич - Велинград

Гр. Велинград, Р. Бугарија  
Бул. Соединение 500
Tел: +******      
Tел: +******
Моб: +******
Е-mail: [email protected] 
WebSite: www.hotel-rich.com

ВИП Понуди за СПА одмор, предоставени од нашиот партнер - Спа хотел Рич**** гр. Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.01.2021 до 31.03.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.