Ловечка вечер во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Дводневен пакет со појадок и вечера со специјалитеи од дивеч во СПА Клуб Бор****, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извор на Балканот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5340 денари (86 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и  вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери, од кои едната е деликатесна ловечка вечер на 21.01.2017 година.
 • Велнес пакет, којшто вклучува: користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг
 • Детско катче со професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 и од 17:30 до 22:30 часот за деца од 4 до 12 год. возраст

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно на дополнително легло во двокреветна соба со вклучен појадок и вечера.
 • Деца од 6 до 12 год. се сместуваат со доплата од 12.5 € на ден - се сместуваат на дополнително легло со вклучен појадок и вечера.
 • Доплата за сместување во апартман - 20 € на ден.
 • Трет возрасен во апартман доплаќа 20 € на ден.
 • За оваа понуда не се предлага попуст за единечно сместување.
 • Доплата на рецепцијата на хотелот:
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 0.70 € на ден за секој гостин.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00). По 19: 00 - +359 875/155 058.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 700/15 277; +359 875 155 058 (од 09:00 до 19: 00). По 19: 00 - +359 875/155 058.
 • Валидност на ваучер - од 20 до 22 јануари 2017 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го запазува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 20.01.2017 до 22.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.