СПА одмор во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Тридневен, четиридневен и петдневен пакет во апартман со појадок и вечера + СПА во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград, Р. БугаријаЗадолжителна претходна резервација во хотелот пред купување на ваучери

Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14125 денари (229 €)
За петок и сабота се доплаќа по 8 €а ден за просторија
ВИП ваучерот е двајца + две деца до 12 години или тројца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери
 • Велнес пакетот вклучува користење на: 2 надворешни џакузи, базен со минерална вода, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • 10% попуст од потрошувачката во местата на хотелот
 • 10% попуст од цената на СПА центарот
 • Wi-Fi - интернет во целиот хотел, паркинг и сала за деца
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 и од 17:30 до 22:30 часот.
 • Осигурување и ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18834 денари (305 €)
За петок и сабота се доплаќа по 8 €а ден за просторија
ВИП ваучерот е двајца + две деца до 12 години или тројца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери
 • Велнес пакетот вклучува користење на: 2 надворешни џакузи, базен со минерална вода, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • 10% попуст од потрошувачката во локалите на хотелот
 • 10% попуст од цената на СПА центарот
 • Wi-Fi - интернет во целиот хотел, паркинг и сала за деца
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 и од 17:30 до 22:30 часот.
 • Осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 23542 денари (382 €)
За петок и сабота се доплаќа по 8 €а ден за просторија
ВИП ваучерот е двајца + две деца до 12 години или тројца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во апартман
 • Пет појадоци
 • Пет вечери
 • Велнес пакетот вклучува користење на: 2 надворешни џакузи, базен со минерална вода, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • 10% попуст од потрошувачката во локалите на хотелот
 • 10% попуст од цената на СПА центарот
 • Wi-Fi - интернет во целиот хотел, паркинг и сала за деца
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 и од 17:30 до 22:30 часот.
 • Осигурување и ДДВ

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории.
 • Секој гостин доплаќа туристичка такса во износ од 0.80 € на ден.
 • При сместување на 3 возрасни и дете од 6 до 12 години - за детето се доплаќа по 12.5 € на ден со вклучен појадок и вечера.
 • При сместување на 4 возрасни - за четвртиот возрасен се доплаќа по 18 € на ден со вклучен појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на лице место на рецепцијата во хотелот!
 • Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • За петок и сабота се доплаќа по 8 € на ден за просторијата
 • Валидност на ваучер: од 08 март до 07 април 2017 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Понудата не важи за датите: 17-19.03.2017 год. !
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700/15 277; 0875/15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875/15 50 58.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.03.2017 до 07.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.