Мајски празници во Велинград, Бугарија - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Дводневен и тридневен пакет со појадок и вечера + музичко уметничка прогрма во Балнео Хотел Свети Спас*****, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5340 денари (86 €)
ВИП ваучерот е за одмор за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци на шведска маса
 • Две вечери на шведска маса или на сет мени
 • Вечерна музичко-уметничка програма на 29 април со Јанко Неделчев и на 30 април со Ирина Флорин и Live Band
 • Користење на Велнес-зоната на хотелот: внатрешен минерален базен (30-32º С), детски базен и џакузи (36-38º С), сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • WI-FI интернет
 • Паркинг
 • "Чудноландија" - професионална целодневна детска анимација за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • 10% попуст од цените во СПА центарот

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7110 денари (115 €)
ВИП ваучерот е за одмор за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса или на сет мени
 • Вечерна музичко-уметничка програма на 29 април со Јанко Неделчев и на 30 април со Ирина Флорин и Live Band
 • Користење на Велнес-зоната на хотелот: внатрешен минерален базен (30-32º С), детски базен и џакузи (36-38º С), сауна, фитнес, парна бања, релакс зона
 • WI-FI интернет
 • Паркинг
 • "Чудноландија" - професионална целодневна детска анимација за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • 10% попуст од цените во СПА центарот

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат и хранат бесплатно.
 • Дете од 6 до11.99 годишна возраст сместено со двајца возрасни се сместува и храни бесплатно на пансионот на возрасните.
 • Второ дете од од 6 до12 годишна возраст во апартман се сместува бесплатно и доплаќа за соодветната исхрана.
 • Во понудата не се нуди попуст за единечно сместување.
 • Доплата за студио ВИП со џакузи (2 в. + 2 в. / д.) – 40 € за 2 ноќевања на просторија и 60 € за три ноќевања на просторија.
 • Доплата за апартман (2 в. + 2 в. / д.) – 40 €  за 2 ноќевања на просторија и 60 €  за три ноќевања на просторија.
 • Доплата за трети возрасен во апартман – 45 €  за дводневен пакет и 70 €  за тридневен пакет.
 • Доплата за второ дете од 6 до 11.99 год. возраст во апартман – 35 €  за дводневен пакет и 70 €  за тридневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 28 април до 01 мај 2017 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700/15 277; +359 875/15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875/15 50 58.
 • Видете ги сите Општи Услови

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.04.2017 до 01.05.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.