Велнес релаксација во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Еднодневен делничен и викенд пакет во двокреветна соба со појадок и вечера во Балнео Хотел Свети Спас, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извор на Балканот.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 3476 денари (56 €) - 50% 1738 денари (28 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со тераса
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на Велнес зоната на хотелот
 • Две надворешни џакузи
 • Внатрешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски минерален базен
 • Сауна
 • Фитнес
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 часот, и од 17:30 до 22:30 часот.
 • Wi-Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • БОНУС: две СПА процедури на просторија

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: 4329 денари (70 €) - 50% 2165 денари (35 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба со тераса
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на Велнес зоната на хотелот
 • Две надворешни џакузи
 • Внатрешен базен и џакузи со минерална вода
 • Детски минерален базен
 • Сауна
 • Фитнес
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 до 12:30 часот, и од 17:30 до 22:30 часот.
 • Wi-Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • БОНУС: една СПА процедура на просторија

* Едно дете до 12 год. со двајца возрасни се сместува бесплатно во двокреветна соба со вклучен појадок и вечера .

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории.
 • ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни при минимум две ноќевања.
 • Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Едно дете до 12 год. се сместува бесплатно во двокреветна соба со појадок и вечера.
 • Второ дете од 6 до 12 год. сместено во апартман со двајца возрасни доплаќа на рецепција 12.5 € на ден  на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен доплаќа 17.5  на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплата за сместување во апартман - 20 € на вечер.
 • Валидност на ваучер: од 26 април до 28 мај 2017 година.
 • Понудата не важи за следните дати: од 28 април до 01 мај и од 05 до 08 мај 2017 год.
 • Со резервација пред купување на ваучер на: +359 0700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.04.2017 до 28.05.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.