Српска вечер во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Српска вечер со специјалитети на готвач мајстор Владица и со специјално учество на Бобан Здравковиќ во Балнео СПА Хотел Свети СпасБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

Српска вечер со специјалитети на готвач мајстор Владица и со специјално учество на Бобан Здравковиќ во Балнео СПА Хотел Свети Спас

ДВОДНЕВEН ПАКЕТ: VIP цена: 5340 денари (86.5 €)

ВИП ваучерот е за одмор ЕДЕН човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба 
 • Два појадоци не шведска маса
 • Две вечери (една празнична српска вечер на 28 октомври)
 • Користење на базен со минерална вода, џакузи со минерална вода, Сауна, Парна бања, Релакс зона,Фитнес
 • Интернет
 • Сала за деца, детска анимација
 • Паркинг
 • Осигурување

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 6 год. возраст се сместувата бесплатно со двајца возрасни коишто плаќаат целосна сума.
 • Деца од 6 до 12 год. со двајца возрасни доплаќаат 12.5 € на ден - ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен во апартман доплаќа 20 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Доплата за сместување во апартман - 20 € на ден.
 • За понудата не се нуди попуст при единечно сместување.
 • Валидност на ваучер: од 27 до 29 октомври 2017 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го задржува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Анулирање на резервација до 8 дена пред сместувањете – се задржува 50% од сумата.
 • Анулирање на резервација до 7 дена пред датумот или непојавувањето – се задржува 100% од сумата.
 • Со резервација пред купување на ваучер на: +359 700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 27.10.2017 до 29.10.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.