Руска вечер во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Дводневен пакет со појадок и вечера, со музичка група "Грамофон" + дегустација на водка во Балнео СПА Хотел Свети Спас*****Балнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

Руска вечер со специјалното учество на група „Грамофон“,
дегустација на водка „Norvegia“ и рибен специјалитет сељодка

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5340 денари (86.5 €)
ВИП ваучерот е за одмор ЕДЕН човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери, од кои едната празнична руска вечер на 25.11.2017 год. бесплатна дегустација на водка "Norvegia" специјална селекција + селектирани рибни специјалитети.
 • Користење на базен со минерална вода, топило и џакузи со минерална вода
 • Две надворешни џакузи со минерална вода
 • Детски минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Фитнес
 • Интернет
 • Сала за детски игри
 • Детска анимација секој ден од 9:30 до 12:30 ч. и од 17:30 до 22:30 ч. за деца от 4 до 12 год.
 • Осигурување
 • Паркинг

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот требало да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 6 година се сместуваат бесплатно на дополнителен кревет со вклучен појадок и вечера.
 • Деца од 6 до 12 години - се доплаќа 12.5 € на ден, се сместуваат на дополнителен кревет со вклучени доручек и вечера.
 • Задолжително се доплаќа туристичка такса во извоз 0.80 € на ден за секој гостин.
 • Доплата за апартман: 20 € на ден на просторија
 • Трет возрасен во апартман: 20 € на ден
 • За оваа понуда не се предлага попуст за единечно сместување.
 • Валидност на ваучер: од 24 до 26 ноември 2017 година.
 • Со претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700/15 277; +359 875/15 50 58 (од 09:00 до 19: 00 ч). По 19: 00ч - +359 875/15 50 58.
 • Резервациите се сметаат за валидни при плаќање до 7 дена по писмена потврда.
 • Анулации на резервација -  до 8 дена пред сместување - се задржуваат 50% од сумата.  7 дена пред датумот или непојавување – се задржуваат 100% од сумата.
 • Видео ги Сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.11.2017 до 26.11.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.