СПА рехабилитација во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Тридневен или петдневен делничен пакет со појадок и вечера + три процедури на ден и СПА во Балнео Хотел Свети Спас*****, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11471 денар (186 €)
За петок и саботата се доплаќа по 20 € на просториja
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба со тераса
 • Три појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса
 • Медицински преглед
 • Три медицински процедури на ден - по налог на Главниот лекар (* од списокот на наведените процедури)
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Користење на 2 надворешни џакузи + 1 внатрешно џакузи со минерална вода
 • Користење на сауна
 • Користење на фитнес
 • Користење на парна бања
 • Користење на детски минерален базен
 • Користење  на зона за релаксација
 • Дете до 12 години се сместува бесплатно во двокреветна соба
 • 10% попуст на потрошувачката во локалите на хотелот
 • 10% попуст во СПА центарот на хотелот
 • Бесплатен безжичен интернет во хотелот
 • Бесплатен паркинг
 • Детско катче со професионална детска анимација
 • Туристичко осигурување и ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18928 денари (307 €)
За петок и саботата се доплаќа по 20 € на просториja
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба со тераса
 • Пет појадоци на шведска маса
 • Пет вечери на шведска маса
 • Медицински преглед
 • Три медицински процедури на ден - по налог на Главниот лекар (* од списокот на наведените процедури)
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода
 • Користење на 2 надворешни џакузи + 1 внатрешно џакузи со минерална вода
 • Користење на сауна
 • Користење на фитнес
 • Користење на парна бања
 • Користење на детски минерален базен
 • Користење  на зона за релаксација
 • Дете до 12 години се сместува бесплатно во двокреветна соба
 • 10% попуст на потрошувачката во локалите на хотелот
 • 10% попуст во СПА центарот на хотелот
 • Бесплатен безжичен интернет во хотелот
 • Бесплатен паркинг
 • Детско катче со професионална детска анимација
 • Туристичко осигурување и ДДВ

Процедури кои можат да се користат кон пакетите (во консултација со медицинско лице):

• Електротерапија - електрофореза, струи на Бернард, струи на Треберт, интерферентна струи, TENS, синусоидно модулирани струи;
• Магнетна терапија - НИМП;
• Делумна апликација со лековита кал
• Лимфна дренажа со апарат на долни екстремитети;
• Шиацу масажа;
• Електрогимнастика и електростимулација на мускулите;
• Ултразвучна терапија - 1 поле;
• Ласерска терапија 1 зона;
• Инхалациски третман;
• Криотерапија;
• Светотерапија - Solux;
• Апликација со лековита морска луга - апликација 1 зона;
• Лековита гимнастика.

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни, за деновите од недела до четврток. За сместување за викенд, при минимум две ноќевања - петок и сабота се доплаќа 10 € за човек на ден.
 • Едно дете до 12 год. возраст се сместува бесплатно со двајца возрасни коишто плаќаат целосна сума.
 • Второ дете од 6 до 12 год. во апартман со двајца возрасни доплаќа 7.5 € на ден - ноќевање со појадок и вечера.
 • За трет возрасен во апартман се доплаќа 28 € за делничен ден, или 35 € за сместување за викенд на база ноќевање со појадок и вечера (без СПА процедури).
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Доплата за единечно сместување во двокреветна соба - 25 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 09 јануари до 28 февруари 2018 година.
 • Понудата не важи за периодот од 02.02 до 06.02.2018г.!
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го задржува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Анулирање на резервација до 7 дена пред сместувањете – се наплаќа сума за 1 ноќевање.
 • Анулирање на резервација од 6 дена пред датумот или непојавувањето – се задржува 100% од сумата.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.01.2018 до 28.02.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.