Нова година во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Тридневен или четиридневен пакет со појадок и празнични вечери + музичко-уметничка програма во Балнео Хотел Свети Спас, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинскарека , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 22705 денари (368 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино.
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 25549 денари (415 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино.
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 53562 денари (869 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни + две деца и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино.
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 60672 денари (985 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери, од кои:
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2019
 • Новогодишна вечера на 31.12.2019
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмалите - професионална детска анимација секој ден од 10:30 до 13:30 и од 17:30 до 23:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч појадок на 01.01.2020 година од 09.00 до 13.00  со програма, грејана ракија и вино.
 • Паркинг
 • Осигурување, ДДВ

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Едно дете до 6 год. возраст се сместува бесплатно со двајца возрасни коишто плаќаат целосна сума.
 • Дете од 6 до 12 год. со двајца возрасни доплаќа 28 € на ден - ноќевање со појадок и вечера (за дополнителен кревет за сите видови просторија).
 • За трет возрасен се доплаќа 60 € на ден - ноќевање со појадок и вечера (за дополнителен кревет за сите видови просторија).
 • Доплата за сместување во ВИП студио со џакузи- 65 € на човек за три или 75  ден 65 € на човек за четири ноќевања.
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2019 г. до 01 јануари 2020 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го задржува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Анулирање на резервација по 01.12.2020 год. или непојавување – се задржува 100% од сумата.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2019 до 01.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.