Велигден во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Дводневен пакет со појадок и вечера + празничен Велигденски ручек во Балнео Хотел Свети Спас*****, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинскарека , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТVIP цена: 6162 денари (100 €)

ВИП ваучерот е за одмор за едно лице  и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Две вечери
 • Празничен Велигденски ручек на 02.05.2021г.
 • Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода
 • Џакузи со минерална вода, 2 надворешни џакузи со минерална вода
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Зона за релаксација
 • Детски минерален базен
 •  Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување и ДДВ
 • Едно дете до 6 год. возраст се сместува бесплатно со двајца возрасни коишто плаќаат целосна сума

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни. Едно дете до 6 год. возраст се сместува бесплатно со двајца возрасни коишто плаќаат целосна сума.
 • Дете од 6 до 12 год. во апартман со двајца возрасни доплаќа 13 € на ден - ноќевање со појадок и вечера.
 • За трет возрасен во апартман се доплаќа 35 € за на ден.
 • Доплата за сместување во апартман - 10 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 30 април до 08 мај 2021 година.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории. Хотелот го задржува правото да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Анулирање на резервација до 7 дена пред сместувањете – се наплаќа сума за 1 ноќевање.
 • Анулирање на резервација од 6 дена пред датумот или непојавувањето – се задржува 100% од сумата.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на: +359 700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.04.2021 до 08.05.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.