Одмор во планината Родопи - Викенд населба "Романтика форест"

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок за сместување во вила во Викенд населба Романтика ФорестВикенд населба "Романтика Форест" е лоциран во областа на вештачкото езеро "Широка полјана" на 1530 метри надморска височина. Свежата пријатна клима и големиот број сончеви денови имаат стимулативно лековит и профилактички ефект. Ова е една поинаква викенд населба, има атмосфера со планински стил, во комбинација со многу шума и многу катчиња за одмор. Се наоѓа во близина на градот Доспат и е на 100 км од Банско. Гостувањето во викенд населба "Романтика Форест" е идеално место за да ги откриете најубавите пештери во Бугарија.
Населбата работи целогодишно и е соодветно место за индивидуални и групни посети, за водење бизнис состаноци, семинари, корпоративни настани, фамилијарни прослави; погоден е за луѓе кои водат грижа за своето здравје и спортски дух.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3792 денари (61 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 6067 денари (98 €)
(Важи за сместување во петок и сабота)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за две лица
 • Еден појадок
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6162 денари (100 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 9859 денари (160 €)
(Важи за сместување во петок и сабота)
ВИП ваучерот е за четири лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за четири лица
 • Еден појадок
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7837 денари (127 €)
(Важи за сместување од недела до четврток вкл.)
ВИП ваучерот е за шест лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за шест лица
 • Еден појадок
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 12514 денари (203 €)
(Важи за сместување во петок и сабота)
ВИП ваучерот е за шест лица и вклучува:

 • Ноќевање во вила за шест лица
 • Еден појадок
 • Wi-Fi интернет
 • Детско катче
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Петнаесет двокатни вили се опкружени со борова шума и се наоѓаат околу прекрасниот брег на езерото. Од верандите се открива незаборавен поглед, а пријатниот ентериер и каминот ги прават погодни за туризам во секоја сезона од годината. Првиот кат е оформен како пространа дневна соба со камин, а на вториот кат се спалните соби.
Секоја вила има телевизор и кабелска телевизија, бања со туш кабина, внатрешен телефон, обезбедување, противпожарен систем, прибор за јадење, скара. Од дневната соба се излегува на пространа веранда со поглед кон езерото. Четири од вилите се со две спални соби, а останатите единаесет - со три. Куќите се погодни за сместување на 4 до 6 гости. Бидете наши гости и потопете се во светот на недопрената природа на магичната планина Родопи.
Родопите се како море од темнозелени ридови. Дури само за миг да се восхитувате на прекрасната панорама и го поишете кристално чистиот воздух, вие засекогаш ќе се вљубите во магичните Родопи - планината на легендарниот Орфеј. Убавината на Родопите е неповторлива, велат древните мудреци.

Викенд населбата "Романтика Форест" е прекрасно место за одмор за луѓе кои бараат здравје и
виталност, допир со природата и неповторливи искуства. Ви предлагаме вкупно 16 вили. 10 од вилите се со три спални за 6 луѓе, 5 вили со 2 спални за 4 лица и 1 ВИП Вила за сместување на до 10 луѓе. Овде има легенда која ќе слушнете - легендата за "Кавал тепе" ...
Можност за во високопланински риболов, лов, јавање, водени спортови, велосипедски тури, фото лов на птици, билки и незаборавни прошетки по Еко патеките низ планината. Населбата е дел од "Натура 2000" / еколошки систем за заштитени подрачја во Европската унија /.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени две, четири или шест лица.
 • Деца до 4 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 11.99 години плаќаат на рецепција 5 € на ден.
 • Дополнителни платени услуги, по желба на клиентот: јавање, бродче со 10 места, велосипеди, кану, педалинки, пинг понг, бадмингтон, спортски риболов.
 • Сместување по 14:00 часот, ослободување на просториите до 12:00 часот.
 • Валидност на ваучер: од 24 јуни до 09 јули 2020 година.
 • Ваучерот не важи за официјалните државни празници.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 899/91 87 93 и +359 893/38 49 61.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викенд населба "Романтика форест"

Викенд населба"Романтика Форест"
Опшина Батак, Р. Бугарија
брана Широка полјана
Mесност "Кавал тепе"
Тел: +359 ******
Тел: +359 ****** 
E-mail: [email protected]

Website: www.vsromantica.com

ВИП Понудата е обезбедена од Викенд населба "Романтика Форест"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.06.2020 до 09.07.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.