Велигден во Огњаново - Хотел ЕЛЕГАНС

Тридневен пакет со појадоци и празнична Велигденска вечера во Хотел Елеганс, ОгњановоХотел ЕЛЕГАНА СПА се наоѓа на 10 километри од градот Гоце Делчев и на 15 км од Банско, во селото Огњаново, познато како бањски центар, сместено во подножјето на Западните Родопи, во близина на реката Канина.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5214 денари (84 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, со два сместени и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три појадоци
 • Празнична Велигденска вечера на 24.04.2022
 • Базен со минерална вода
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг

Хотелот располага со еднокреветни, двокреветни и трокреветни соби, секоја со свој балкон и нуди панорамски поглед на планината и соседната база за веслање. За максимален комфор може да изберете еден од апартманите со големи балкони.
Комплексот се состои од две згради, од кои секоја има се што ви треба за целосна релаксација - сауна, парна бања, џакузи, топли кревети и ледено ведро. Три базени со минерална вода се достапни во текот на целата година - внатрешен, надворешен и детски, а надворешните имаат посебна покриена стаклена структура за да се користат во зима. Просечната температура на водата е 39-40 степени. Од 1 јули 2016 година, беше отворен нов отворен базен со минерална вода со полуолимписка големина од 25x10 метри, со простор за релаксација и детски базен. Уживајте во моќта на вистинската минерална вода со чаша алкохол или сладоледен коктел! За целосна релаксација и задоволство, гостите исто така можат да нарачаат масажа.
Хотелот располага со ресторан кој се потпира на традиционални и рафинирани јадења подготвени со внимателно избрани производи. Уживајте во мирната и пријатна атмосфера на кафе-барот „Елеганс“, каде што, заедно со кафе или друг омилен пијалок, можете да пробате голем избор на слатки искушенија.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • ВИП ваучерот е за едно лице.
 • Деца до 4 години престојуваат бесплатно без новогодишна вечера.
 • Деца од 4 години до 12 години плаќаат 50% од цената по возрасен.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Плаќањата се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 22 до 24 април 2022 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на телефон: +359 895/84 84 11.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел ЕЛЕГАНС

Огњаново, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: Hotel Elegance

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "ЕЛЕГАНС"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.04.2022 до 24.04.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.