Велигден на Црно море во Бугарија - Emerald Beach Resort & Spa*****

Дводневен и тридневен пакет со појадок и празничен Велигденски ручек + СПА во Emerald Beach Resort & Spa *****, РавдаEmerald Beach Resort & Spa е стилски и луксузeн скапоцен камен меѓу убав природен парк од ретки растенија, издигнат над самиот Црноморски брег. Егзотичниот комплекс е создаден за да ги задоволи и најсофистицираниот и претенциозен вкус!
Архитектурата на комплексот е мешавина од префинетост и луксуз, се простира во пет самостојни градби: Емералд со своите три крила - Кашмир, Сатен и Дамаск, зградите Мадрас Икат и двете необични вили - Шалит и Багира - сите носат имиња на најделикатните ткаенини, познати на човештвото.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3760 денари (61 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Две ноќевања во студио
 • Два појадоци
 • Празничен Велигденски ручек
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, оматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4898 денари (79 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 •  Три појадоци
 • Празничен Велигденски ручек
 • Внатрешен базен
 • Термална зона (сауна, турска бања, ароматична соба, ледена соба, тропски туш, кнајп - загреана клупа) во Taman Sari Royal Heritage SPA центар
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Сеф
 • Безжичен интернет (во собите и заедничките делови на хотелот)
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и ДДВ

*Празничниот Велигденски ручек е на шведска маса со вклучени 250мл бело или црвено вино, еден безалкохолен пијалок и една минерална вода на човек

За Taman Sari Royal Heritage SPA центар: Во комплекс Emerald Beach Resort & Spa се наоѓа првиот во Европа и единствениот во Бугарија индонезиски SPA центар, дел од светската синџир Taman Sari Royal Heritage SPA која нуди терапија, која се користи во кралското индонезиско семејство со векови. Работи со оригинални индонезиски производи за тело и лице. Сите терапии се изведуваат од добро обучени индонезиски терапевти. SPA центарот и загреаниот базен кон него се простираат на површина од 1500 кв.м.

Видови простории:
Студио - една соба со приближно 35 квадратни метри. Располага со кујна со фрижидер и трпезариска маса, 2 кревети, 1 растеглива фотелја, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон, бања со када и туш, фен.
Еднособен апатрман - приближно 70 кв.м., се состои од една спална соба со 2 кревети и дневна соба со кујна со фрижидер, трпезариска маса, софа на растегнување, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон, бања со када и туш, фен.
Апартман со две спални - приближно 100 кв. м. Се состои од две спални (4 кревети) и дневна соба со кујна со фрижидер и трпезариска маса, софа на растегнување, сателитска ТВ, телефон, интернет, клима уред, балкон , бања со када и туш, фен.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за еден човек, при двојно сместување.
 • Максимално сместување: во студио - 2 возрасни + 1 дете; во едноспален апартман (со доплата) - 2 возрасни + 2 деца, или 3 возрасни.
 • Доплата за вечера - 12 € за возрасен и 7  за дете од 2 до 11,99г. (Вечерите ќе бидат на шведска маса или по тристепно сет мени во зависност од пополнетоста на хотелот, без вклучени пијалоци)
 • Доплата за дополнително ноќевање - 22 € за возрасен на база ноќевање со појадок и употреба на Спа зона и внатрешен базен.
 • Доплата за единечно сместување - 12  на база на пакет 2 ноќевања и 17 € за пакет 3 ноќевања.
 • Дете до 1.99 год, се сместува бесплатно.
 • За деца од 2 до 11.99 год. сместени на дополнително легло во студио или апартман, се доплаќа на рецепција 25 € на база пакетите (цената е за целиот престој, не за ноќевање) и бесплатно дополнително ноќевање.
 • Доплата на рецепција за сместување во апартман - 5  на човек на ноќевање.
 • Tрет возрасен, сместен на дополнително легло во апартман доплаќа на рецепција 45  на база пакетите (цената е за целиот престој, не за ноќевање) и 5  при дополнително ноќевање.
 • При сместување на еден возрасен со едно дете се купува еден пакет и се доплаќа за единечно сместување и дете на база за соодветниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2017 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 554/63 000, +359 882/91 11 32
 • По купување на ваучерот треба да потврдите својата резервација, како диктирани бројот на ваучерот на телефон: +359 554/63 000, +359 882/91 11 32, +359 882/91 11 43.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Emerald Beach Resort & Spa*****

8238, Равда, Р. Бугарија
ул. Македониja 61
Тел: +359 ******
Тел: +359 ****** 
Тел: +359 ****** 
Email: [email protected]
Website: www.emeraldresort.eu

ВИП Понудата е обезбедена од Emerald Beach Resort & Spa*****, Равда!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.04.2017 до 17.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.