All inclusive на Црно море во Созопол - Апарт хотел Серена Резиденс

Еднодневен пакет на база All inclusive во Апарт хотел Серена Резиденс, СозополСерена Резиденс е одвоен од шумот и бучавата на градот.
Овде уживањето во одморот покрај морето се комбинира со мирис на зеленило и борова шума и звуците на штурците и птиците. Како да сте на прошетка во природата, а всушност, штотуку широко сте ги отвориле панорамските прозорци на Вашиот апартман или студио во Серена Резиденс.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2117 денари (34 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за периодот од 16 до 30 јуни и од 26 август до 05 септември)

 • Ноќевање во апартман стандард, стандард плус или апартман супериор (со една спална)
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Употреба на чадор и лежалки на базенот (во зависност од временските услови)
 • Детска анимација во периодот до 15 септември 2018 г.
 • Бесплатен интернет: кабелски интернет во студијата / апартманите и Wi-Fi во заедничките зони
 • Две деца од 2 до 11.99 год. се сместуваат бесплатно
 • Туристички данок
 • Хотелско осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2560 денари (41 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за периодот од 08 јули до 25 август)

 • Ноќевање во апартман стандард, стандард плус или апартман супериор (со една спална)
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Употреба на чадор и лежалки на базенот (во зависност од временските услови)
 • Детска анимација во периодот до 15 септември 2018 г.
 • Бесплатен интернет: кабелски интернет во студијата / апартманите и Wi-Fi во заедничките зони
 • Две деца од 2 до 11.99 год. се сместуваат бесплатно
 • Туристички данок
 • Хотелско осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1833 денари (30 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за периодот од 06 до 30 септември)

 • Ноќевање во апартман стандард, стандард плус или апартман супериор (со една спална)
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Употреба на чадор и лежалки на базенот (во зависност од временските услови)
 • Детска анимација во периодот до 15 септември 2018 г.
 • Бесплатен интернет: кабелски интернет во студијата / апартманите и Wi-Fi во заедничките зони
 • Две деца од 2 до 11.99 год. се сместуваат бесплатно
 • Туристички данок
 • Хотелско осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2465 денари (34 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за периодот од 10 до 25 август)

 • Ноќевање во студио стандард или студио супериор 
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Употреба на чадор и лежалки на базенот (во зависност од временските услови)
 • Детска анимација во периодот до 15 септември 2018 г.
 • Бесплатен интернет: кабелски интернет во студијата / апартманите и Wi-Fi во заедничките зони
 • Две деца од 2 до 11.99 год. се сместуваат бесплатно
 • Туристички данок
 • Хотелско осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2007 денари (32 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за периодот од 26 август до 05 септември)

 • Ноќевање во студио стандард или студио супериор
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Употреба на чадор и лежалки на базенот (во зависност од временските услови)
 • Детска анимација во периодот до 15 септември 2018 г.
 • Бесплатен интернет: кабелски интернет во студијата / апартманите и Wi-Fi во заедничките зони
 • Две деца од 2 до 11.99 год. се сместуваат бесплатно
 • Туристички данок
 • Хотелско осигурување
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1706 денари (27 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

(Важи за периодот од 06 до 30 септември)

 • Ноќевање во студио стандард или студио супериор
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Употреба на чадор и лежалки на базенот (во зависност од временските услови)
 • Детска анимација во периодот до 15 септември 2018 г.
 • Бесплатен интернет: кабелски интернет во студијата / апартманите и Wi-Fi во заедничките зони
 • Две деца од 2 до 11.99 год. се сместуваат бесплатно
 • Туристички данок
 • Хотелско осигурување
 • ДДВ

Максимално сместување во просториите:
- Студио стандард - до двајца возрасни и едно дете;
- Студио супериор - до тројца 
возрасни;
- Апартман стандард со една спална - 
до двајца возрасни и две деца;
Апартман стандард плус со една спална - до двајца возрасни и три деца;
Апартман супериор со една спална - до четири возрасни и две деца;

Серена Резиденс се наоѓа на брегот, ограден од преубавата Гора, а од панорамските  прозорци се открива прекрасен поглед кон Црното море. Комплексот Ве пречекува со своите 91 целосно опремени апартмани и студиа, прекрасен ресторан, голем надворешен базен и прекрасен градина.

Серена Резидeнс е апартмански хотелски комплекс, кој располага со 17 студиa и 75 апартмани со една спална соба. Луксузно и функционално опремени, секој од апартманите и студиата располага со: кујна со ел. плотни, фрижидер, телевизор, софи за седење, тераса, индивидуална климатизација, бања и интернет пристап.

Плажа "Каваците" е една од најпознатите и големи плажи на јужното крајбрежје на Црното Море. Тој се наоѓа на 300 метри источно од "Серена Резидaнс", меѓу ‘рт Св. Христос и и ‘рт Агалина. Плажата го добила своето име поради големите тополи кои растат овде, групирани околу мал извор.

 

Комплекс „Серена Резиденс“ предлага сместување во студиа и апартмани со една спална. Комплексот располага со 19 студиа и 72 едноспални апартмани.

Студиата и апартманите се опремени со:

 • Сателитска телевизија
 • Телефон
 • Индивидуален клима уред
 • Фрижидер
 • Кујнско катче
 • Бебешко креветче
 • Туш кабина
 • Фен во бањата
 • Тераса
 • Поглед кон базенот
 • Смена на постелнина - на секои 3 дена

Хотелски комфор:

 • Рецепцијата е со работно време од 07:30 до 00:00 ч.
 • Лифт
 • Сеф на рецепција
 • Бар на базен, се сервираат освежувачки пијалоци
 • Надворешен базен за возрасни, со лежалки с чадори и мали масички
 •  Надворешен базен за деца
 • Зелени површини, маса за пинг понг и спортско игралиште
 • Сала за игри, детско катче и детска анимација

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • ПОНУДАТА Е ВАЛИДНА ПРИ РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15 ЙУЛИ 2018 г.!
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Максимално сместување во студио стандард 2 + 1, во студио супериор - 3 возрасни, и во апартман стандард 2 + 3, и во апартман супериор 4+2.
 • Деца до 1.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Две деца од 2 до 11.99 години на дополнително легло се сместуваат бесплатно.
 • Трето дете до 12 год. доплаќа 50% од цената за редовен кревет.
 • Возрасен на дополнително легло користи 20% попуст од цената за редовен кревет
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Пред купување на ВИП ваучер направете барање за слободни места на телефон: +359 888/14 22 57; +359 887/77 04 43.
 • По купување на ваучерот треба да потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/14 22 57; +359 887/77 04 43.
 • Валидност на ваучер: од 17 јуни до 30 септември 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Апарт хотел Серена Резиденс

Апарт хотел Серена Резиденс
гр. Созопол, Р. Бугарија
Наспроти кампинг Каваците
Mob: +359 ******
Mob: +359 ******
Email: [email protected]
Website:www.serena-residence.bg

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер Апарт хотел Серена Резиденс.

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.06.2018 до 30.09.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ПРОГРАМА „ALL  INCLUSIVE”

Појдаок од 8.00 ч. до 10.00 ч., во основрн ресторан, вклучува:
Топли пијалоци од вендинг машина: кафе/ капучино/, млеко со какао/ кафе макијато/
Чај – билков и плодов;
Сок и вода од машина;
Пресно и кисело млеко;
Леб, мин. два вида;
Тестени ужинки по асортиман – ужинки/ кроасани/ пржени лепчиња;
Јајца, мин. два вида – варени/ кајгана/ на око
Млечни продукти – сирења/ кашкавал и путер;
Колбаси, вуршки/, шунка/ панцета;
Мусли и корнфлејкс;
Мед/ слатко/ џем;
Сезонски зеленчуци;
Сезонско овошје;
Ручек од 12.30 ч. до 14.00 ч., во основен ресторан, вклучува:
Студен блок
Салатен бар предлага:
- пресно приготвени салати од свежи зеленчуци;
- студени предјадења;
- студени гарнитури;
- студена супа – таратор;
- сосове и зачини.
Топло  бифе
Супа, месна или вегетаријанска супа;
Безмесни јадења мин. два вида;
Основни јадења со месо - мин. два вида со свинско/ пилешко или друго месо;                
Топли гарнири од компири/ ориз/ зеленчуци и други;
Паста/ макарони;
Топли сосови;
Десерти – слатарска продукция, пресни сезонски плодови и сладолед.
Вечера од 18.30 ч. до 21.00 ч., во основен ресторан, вклучува: 
Студен блок
Студен блок
Салатен бар предлага:
- пресно приготвени салати од свежи зеленчуци;
- студени предјадења;
- студени гарнитури;
- студена супа – таратор;
- сосове и зачини.
Топло  бифе
Супа, месна или вегетаријанска супа;
Безмесни јадења мин. два вида;
Основни јадења со месо - мин. два вида со свинско/ пилешко или друго месо; Скара              
Топли гарнири од компири/ ориз/ зеленчуци и други;
Паста/ макарони;
Топли сосови;
Десерти – слатарска продукция, пресни сезонски плодови и сладолед.
Пијалоците по програмата „All inclusive” се сервираат:
од 12.30 ч. до 14.00 ч. и од 18.30 ч. до 21.00 ч. во основниот ресторан и
од 10.30 ч. до 18.30 ч. на бар „Базен” и се:
- ракија, водка, џин, мастика и мента бугарско производство;
- пиво - наливно;
- вино, бело и црвено - наливно;
- сокови и вода од машина;
- безалкохолни пијалоци от пост-микс, производство на „Пепси”.