Септември во Сончев брег на база All inclusive - Хотел Рива, Сончев брег

50% попуст на еднодневен пакет на база All inclusive во Хотел Рива***, Сончев брегХотел "Рива" е целосно реновиран триѕвезден хотел, кој се наоѓа во срцето на најпопуларното одморалиште на бугарското крајбрежје на Црното Море - Сончев Брег. Хотелот отвора врати за сезона Лето 2016.
За да го направиме Вашиот одмор попријатен и комплетен, на територијата на хотел "Рива" има трговски центар со различни продавници и услуги.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2591 денар (42 €) - 50% = 1296 денари (21 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Користење на базен и лежалки
 • Паркинг - до исцрпување на местата
 • Интернет
 • Туристичка такса и 9% ДДВ

Комплексот располага со 250 соби за сместување, поделени во три корпуси, со поглед кон паркот и базенот. Собите се светли, во свежи бои и тонови, опремени со модерен мебел и секоја од нив има тераса, сателитска ТВ, мини-бар, телефон, бања. Хотелот нуди 3 типа простории - двокреветни соби, фамилијарни соби и студија.
Хотел "Рива" одговара на сите современи барања за мебел, удобност и висок стандард, со цел да обезбеди удобен и пријатен престој на своите гости. Неспорна предност и придобивка е убавиот зелен парк, кој се протега на површина од 13 декари, одвоен од околните имоти, за да обезбеди приватност и спокојство. Во него се наоѓа и базенот на хотелот. Најмалите гости на хотелот "Рива" ќе се чувствуваат безбедно и со посебен третман - за нив има посебно забавно детско катче во паркот, а исто така и детски базен.
Комплексот нуди брз и лесен пристап до сите атракции во летувалиштето Сончев Брег, се наоѓа на само 120 метри од плажите на Црното море, на 400 метри од полициската станица и медицинскиот центар во одморалиштето, и на 100 м. од централната пешачка алеја на комплексот.
Хотел "Рива" нуди брза комуникација и во исто време мирен и спокоен престој. На располагање на гостите се екслузивен првокласен ресторан, лоби бар и надворешен бар кон базенот, како и два обзбедувани паркинзи.
Како дополнителни услуги, гостите можат да користат индивидуален сеф на рецепција, брз безжичен интернет, менувачница, мини-бар, пристап до медицинска помош и др.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 11.99г. со двајца возрасни се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • Еден возрасен со едно дете доплаќа налице  место 50% од цената за возрасен.
 • Еден возрасен сместен со две деца – за двете деца се доплаќа по 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен на дополнително легло доплаќа на лице место 80% од цената за возрасен.
 • Доплата за единечно сместување - 10 €.
 • Доплата за фамилијарна соба / сместување на 2 возрасни со 2 деца или 4 возрасни / 3 0 € на ден.
 • Исхраната е на шведска маса или сет мени.
 • На лице место во хотелот по ваша желба се доплаќа за: Сеф - 2 €., бебешко креветче по 2.5 € на ден.
 • Сите Доплата се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 15 до 30 септември 2016 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 893/35 66 10, +359 893/35 66 15.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Рива, Сончев брег

К.к. Сончев брег, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
Tел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.rivahotelbg.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотел „Рива”***, Сончев брег

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.09.2016 до 30.09.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.
All Inclusive Програма    
 
 • Појадок - 07:30-10:00 
 • Ручек - 12:30-14:00 
 • Вечера - 18:00-21:00 
 • Вегетариантско мени во зависност од менито на шведската маса - за ручек и вечера 
 • Детско мени во зависност од менито на шведската маса - за ручек и вечера
 • Тематска вечера 2 пати неделно 
 • Топли и студени ужинки: Сендвичи; пица; кроасани и др  - 15.00-17:00 
 • Бугарски сладолед - за ручек и вечера 
 • Кафе и чај - 07.30-22.30
 • Пијалоци/само бугарски марки/   - Бугарски алкохол, пиво, бело и црвено вино - 11.00-22.30
 • Бугарски сокови и трпезна вода - 07.30-22.30
 • Алкохолни коктели /подготвени оа All inclusive пијалоциte / - 11.00-22.30
 • Надворешен базен - 09.00-18.00
 • Други услуги: WIFI пристап во лобито на хотелот 24 часа бесплатно ; платен WIFI пристап во собите; Мал фрижидер во собите бесплатно; Сеф и бебешко креветче - се доплаќа ; Паркинг 24 платен