Нова година вo Луковит Бугарија - Diplomat Plaza Hotel & Resort

Дводневен или тридневен пакет со појадок, вечера, СПА и многу изненадувања во DIPLOMAT PLAZA Hotel & Resort****Diplomat Plaza Hotel & Resort е првиот тематски 4ѕвезден хотел во Бугарија. Лоциран е во центарот на градот Луковит, на само 1 час пат од Софија, на главен пат Е-83 Софија-Русе.
 

Diplomat Plaza Hotel & Resort е избран за Регионален Anti-aging центар на Балканот од Балканската алијанса на хотелски Здруженија (БАХА ).

Специјалните предлози од нас, искуството и преживувањата за вас!

Уживајте во живописните и убави погледи, возбудливите прошетки, авантури и специјални моменти!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11976 денари (194 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Новогодишен чај и колачи за добредојде
 • Две вечери
 • Празнична вечера на 31.12.2021. со богат празничен сет од седумстепено мени со алкохолни и безалкохолни пијалоци во лоби бар Атриум
 • Вечера на тристепено сет мени
 • Празнична Новогодишна програма во со диџеј и Новогодишна лотарија
 • Празничен огномет на полноќ
 • Детско катче
 • На 01.01.2020 година забава со Дедо Мраз со многу подароци и изненадувања за најмладите
 • Прошетка со професионален водич за камен феномен пештера Проходна  - Божји очи;
 • Зона за игри:
 • Забавни игри - шах, табла и други
 • Пинг понг
 • Интензивен курс по пливање за деца
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Контраст туш
 • Фитнес
 • Надворепна фитнес зона
 • Топол базен со сребро-јонска филтрација и детска зона

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14504 денари (235 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Новогодишен чај и колачи за добредојде
 • Две вечери
 • Празнична вечера на 31.12.2021 со богат празничен сет од седумстепено мени со алкохолни и безалкохолни пијалоци  во лоби бар Атриум
 • Вечера на тристепено сет мени 
 • Празнична Новогодишна програма во со диџеј и Новогодишна лотарија
 • Празничен огномет на полноќ
 • Детско катче
 • На 01.01.2022 година забава со Дедо Мраз со многу подароци и изненадувања за најмладите
 • Прошетка со професионален водич за камен феномен пештера Проходна  - Божји очи;
 • Зона за игри:
 • Забавни игри - шах, табла и други
 • Пинг понг
 • Интензивен курс по пливање за деца
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Контраст туш
 • Фитнес
 • Надворепна фитнес зона
 • Топол базен со сребро-јонска филтрација и детска зона

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12608 денари (204 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Новогодишен чај и колачи за добредојде
 • Две вечери
 • Празнична вечера на 31.12.2021. со богат празничен сет од седумстепено мени со алкохолни и безалкохолни пијалоци во ресторан La Plaza
 • Вечера на тристепено сет мени со минерална вода
 • Празнична Новогодишна програма во со диџеј 
 • Празничен огномет на полноќ
 • Детско катче
 • На 01.01.2022 година забава со Дедо Мраз со многу подароци и изненадувања за најмладите
 • Прошетка со професионален водич за камен феномен пештера Проходна  - Божји очи;
 • Зона за игри:
 • Забавни игри - шах, табла и други
 • Пинг понг
 • Интензивен курс по пливање за деца
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Контраст туш
 • Фитнес
 • Надворепна фитнес зона
 • Топол базен со сребро-јонска филтрација и детска зона

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15452 денари (250 €)

ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Новогодишен чај и колачи за добредојде
 • Две вечери
 • Празнична вечера на 31.12.2021. со богат празничен сет од седумстепено мени со алкохолни и безалкохолни пијалоци  во ресторан La Plaza
 • Вечера на тристепено сет мени со минерална вода
 • Празнична Новогодишна програма во со диџеј и Новогодишна лотарија
 • Празничен огномет на полноќ
 • Детско катче
 • На 01.01.2022 година забава со Дедо Мраз со многу подароци и изненадувања за најмладите
 • Прошетка со професионален водич за камен феномен пештера Проходна  - Божји очи;
 • Зона за игри:
 • Забавни игри - шах, табла и други
 • Пинг понг
 • Интензивен курс по пливање за деца
 • Финска сауна
 • Инфрацрвена сауна
 • Парна бања
 • Контраст туш
 • Фитнес
 • Надворепна фитнес зона
 • Топол базен со сребро-јонска филтрација и детска зона

СОБИ - Diplomat Plaza располага со: 9 единечни соби, 25 двојни стандардни соби, 19 тематски соби, од кои 12 луксузни соби: "Чикаго", Лондон "," Хонг Конг "," Огледален свет "," "Соба на спомените", " Wall Street "," Fashion "," Соба на вљубените "," Ѕвездена соба ", и 6 супер луксузни соби:" Eкатерина Велика "," Дубаи "," Вода ниво "," Сarlo Dannielli "," Париз "," Каре " , 1 ултра луксузен апартман "На седмо небо". Сите соби се со централна климатизација, сателитска дигитална телевизија, мини бар, персонален сеф со систем за електронско заклучување, компјутерски порт со интернет конекција, можност за користење на факс и фотокопирање. Секоја бања е со индивидуален ентериер, SOS систем, озвучување, телефон, бања, џакузи или туш кабина.

Diplomat Plaza Hotel & Resort се наоѓа во еколошки чиста област, непосредно до живописниот кањон на реката  Искар и геопарк "Искар-Панега", што им овозможува на гостите целогодишно да се восхитуваат на природните атракции во околината. Тука можат да се посетат: пештерата "Проходна" (каде што се наоѓа карпестиот феномен "Божјите Очи"), пештера "Свирчовица", карпестите феномени "Провртеника" и "Струпаница" ,"Котлен". Убавиот  кањон на река "Златна Панега "и античкиот карпест манастир" Св. Никола "- (Глигора).Гостите можат да се забавуваат и со стрелаштво, воздушна пушка и пиштол, прошетка со офроуд џип, скок  со банџи од пештерата" Проходна ", качување по карпи, алпски рапел, рафтинг, Пејнтбол, забавни игри меѓу природата, пикници и излети , романтични вечери на отворено, лов и риболов.


Diplomat Plaza Hotel & Resort им нуди на своите гости освен  стандардни соби, исто така и тематски луксуз во сместувањето - 9 еднокреветни соби, 23 двокреветни стандардни соби, 19 тематски дизајнирани  соби. Благодарение на својот уникатен ентериер, тематските соби на хотелот ги пренесуваат нашите  гости  до речиси секој агол на светот - од соба "Лондон" во соби "Хонг Конг", "Чикаго", "Париз", "Дубаи" до ултралуксузниот  апартман "На седмо небо. Сите соби се со централна климатизација, сателитска дигитална телевизија, мини бар, персонален  сеф и интернет конекција.

Diplomat Plaza Hotel & Resort располага со различен тип локали за исхрана  и забава:
Лоби-бар "Atruim" - одлично место како за приватни, така и за деловните средби со одвоени бизнис зони. Извонреден акцент којшто ја дополнува атмосферата е уникатниот  панорамски покрив.
Ресторан "La Plaza" - Софистицирана атмосфера, гурманска кујна и место, исклучително  погодно  за семејни и корпоративни прослави, коктели, гала вечери и свадби.
Винарија "При момите" – дизајнирана  во оригинален етно стил,предлага бугарска кујна и локални специјалитети, совршено дополнети со специјално селектирани  вина. Локалот е со панорамска тераса, работи преку целата година
Пицерија "Plaza" - за обожавателите на вкусна пица и домашни торти и колачи. На располагање на гостите е зона за игри со пинг понг и фудбал на маса. Кон локалот има отворена градина со детско катче и е претпочитано место за детски прослави.

Healthybar – аранжирана просторија за појадок. Соодветно место за одржување на работилници, ручеци и вечери во затворен круг.

Diplomat Plaza Hotel & Resort нуди угостителски услуги(кетеринг) со индивидуален стил и пристап. Организирање на бизнис кетеринг, угостителски услуги на матурски вечери, свадби, семејни и детски прослави, градинарски угостителски забави и скари.
Center Health & Beauty -SPECIAL.SPIRITS.FROM.SPECIAL.PLACES.В центарот се развиваат трите главни насоки -Spa, Wellness и Antiaging.SPA Area располага со затворен базен со сребрена - јонска филтрација со различна зона за деца, џакузи, плажа зона со лежалки, финска сауна, инфраред сауна, парна бања и контрастен душ.WELLNESS иANTIAGINGАrea има зона за релаксација, сали за  масажа, термо-зона, амам, хидро-масажа кади и Vip парна баня.
Center Health & Beauty нуди анти-стареењето, релаксирачки,третмани за детоксикација - масажи и третмани за тело и лице, козметички и фризерски услуги, spa Маникир и педикир други.
 

Diplomat Plaza Hotel & Resort обезбедува и одлична можност за организирање на различен тип корпоративни настани: обуки, тим-билдинг програми, семинари, конференции. Конференцискиот центар на комплексот располага со четири сали со современа техничка опрема, со природна светлина, централна климатизација и Wi-Fi.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 3.99 год. не користи никакви услуги и се сместува бесплатно.
 • Доплата за сместување на дете од 4 до 12 години на дополнително легло - 90  на база на пакетот.
 • Доплата за сместување на дете од 4 до 12 години на редовен кревет - 70% ид вредноста на избраниот пакет.
 • Трет возрасен на дополнително легло доплаќа 70% ид вредноста на избраниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2021 год. до 03 јануари 2022 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 697/5 50 86; +359 885/20 52 52.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Diplomat Plaza Hotel & Resort

Комплекс Diplomat Plaza
Гр. Луковит, Р. Бугарија

Ул. "Д.Талев" №2
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Email:[email protected]
Facebook:Diplomat-Plaza
Website:www.diplomatplaza.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотелски Комплекс Diplomat Plaza

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2021 до 03.01.2022
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.