Одмор во Wellness дестинац - Diplomat Plaza Hotel & Resort

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во DIPLOMAT PLAZA Hotel & Resort****!Diplomat Plaza Hotel & Resort е првиот тематски 4ѕвезден хотел во Бугарија. Лоциран е во центарот на градот Луковит, на само 1 час пат од Софија, на главен пат Е-83 Софија-Русе.
 

Diplomat Plaza Hotel & Resort е избран за Регионален Anti-aging центар на Балканот од Балканската алијанса на хотелски Здруженија (БАХА ).

Специјалните предлози од нас, искуството и преживувањата за вас!

Уживајте во живописните и убави погледи, возбудливите прошетки, авантури и специјални моменти!

ДВОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 8753 денари (50 €)
ВИП ваучерот е за двајца возрасни и вклучува:

 • Две  ноќевања во двојна стандардна соба
 • Два појадоци
 • Топол внатрешен базен со сребрено - јонска филтрација и детска зона
 • Финска сауна
 • Инфраред сауна
 • Парна бања
 • Контрастен туш
 • Џакузи
 • Фитнес
 • Детско катче

СОБИ - Diplomat Plaza располага со: 9 единечни соби, 25 двојни стандардни соби, 19 тематски соби, од кои 12 луксузни соби: "Чикаго", Лондон "," Хонг Конг "," Огледален свет "," "Соба на спомените", " Wall Street "," Fashion "," Соба на вљубените "," Ѕвездена соба ", и 6 супер луксузни соби:" Eкатерина Велика "," Дубаи "," Вода ниво "," Сarlo Dannielli "," Париз "," Каре " , 1 ултра луксузен апартман "На седмо небо". Сите соби се со централна климатизација, сателитска дигитална телевизија, мини бар, персонален сеф со систем за електронско заклучување, компјутерски порт со интернет конекција, можност за користење на факс и фотокопирање. Секоја бања е со индивидуален ентериер, SOS систем, озвучување, телефон, бања, џакузи или туш кабина.

Diplomat Plaza Hotel & Resort се наоѓа во еколошки чиста област, непосредно до живописниот кањон на реката  Искар и геопарк "Искар-Панега", што им овозможува на гостите целогодишно да се восхитуваат на природните атракции во околината. Тука можат да се посетат: пештерата "Проходна" (каде што се наоѓа карпестиот феномен "Божјите Очи"), пештера "Свирчовица", карпестите феномени "Провртеника" и "Струпаница" ,"Котлен". Убавиот  кањон на река "Златна Панега "и античкиот карпест манастир" Св. Никола "- (Глигора).Гостите можат да се забавуваат и со стрелаштво, воздушна пушка и пиштол, прошетка со офроуд џип, скок  со банџи од пештерата" Проходна ", качување по карпи, алпски рапел, рафтинг, Пејнтбол, забавни игри меѓу природата, пикници и излети , романтични вечери на отворено, лов и риболов.


Diplomat Plaza Hotel & Resort им нуди на своите гости освен  стандардни соби, исто така и тематски луксуз во сместувањето - 9 еднокреветни соби, 23 двокреветни стандардни соби, 19 тематски дизајнирани  соби. Благодарение на својот уникатен ентериер, тематските соби на хотелот ги пренесуваат нашите  гости  до речиси секој агол на светот - од соба "Лондон" во соби "Хонг Конг", "Чикаго", "Париз", "Дубаи" до ултралуксузниот  апартман "На седмо небо. Сите соби се со централна климатизација, сателитска дигитална телевизија, мини бар, персонален  сеф и интернет конекција.

Diplomat Plaza Hotel & Resort располага со различен тип локали за исхрана  и забава:
Лоби-бар "Atruim" - одлично место како за приватни, така и за деловните средби со одвоени бизнис зони. Извонреден акцент којшто ја дополнува атмосферата е уникатниот  панорамски покрив.
Ресторан "La Plaza" - Софистицирана атмосфера, гурманска кујна и место, исклучително  погодно  за семејни и корпоративни прослави, коктели, гала вечери и свадби.
Винарија "При момите" – дизајнирана  во оригинален етно стил,предлага бугарска кујна и локални специјалитети, совршено дополнети со специјално селектирани  вина. Локалот е со панорамска тераса, работи преку целата година
Пицерија "Plaza" - за обожавателите на вкусна пица и домашни торти и колачи. На располагање на гостите е зона за игри со пинг понг и фудбал на маса. Кон локалот има отворена градина со детско катче и е претпочитано место за детски прослави.

Healthybar – аранжирана просторија за појадок. Соодветно место за одржување на работилници, ручеци и вечери во затворен круг.

Diplomat Plaza Hotel & Resort нуди угостителски услуги(кетеринг) со индивидуален стил и пристап. Организирање на бизнис кетеринг, угостителски услуги на матурски вечери, свадби, семејни и детски прослави, градинарски угостителски забави и скари.
Center Health & Beauty -SPECIAL.SPIRITS.FROM.SPECIAL.PLACES.В центарот се развиваат трите главни насоки -Spa, Wellness и Antiaging.SPA Area располага со затворен базен со сребрена - јонска филтрација со различна зона за деца, џакузи, плажа зона со лежалки, финска сауна, инфраред сауна, парна бања и контрастен душ.WELLNESS иANTIAGINGАrea има зона за релаксација, сали за  масажа, термо-зона, амам, хидро-масажа кади и Vip парна баня.
Center Health & Beauty нуди анти-стареењето, релаксирачки,третмани за детоксикација - масажи и третмани за тело и лице, козметички и фризерски услуги, spa Маникир и педикир други.
 

Diplomat Plaza Hotel & Resort обезбедува и одлична можност за организирање на различен тип корпоративни настани: обуки, тим-билдинг програми, семинари, конференции. Конференцискиот центар на комплексот располага со четири сали со современа техничка опрема, со природна светлина, централна климатизација и Wi-Fi.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за сместување во луксузна соба - 10 € на човек на ден.
 • Доплата за сместување во соба супер лукс - 20  на човек на ден.
 • Дете до 5.99 год. се сместува бесплатно.
 • Доплата за сместување на дете од 6 до 12 години - 24  на дополнително легло на база ноќевање со појадок и вечера.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 01 мај до 30 јуни 2022 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 697/5 50 86; +359 885/20 52 52.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Diplomat Plaza Hotel & Resort

Комплекс Diplomat Plaza
Гр. Луковит, Р. Бугарија

Ул. "Д.Талев" №2
Тел: +359 ******
Моб: +359 ******
Email:[email protected]
Facebook:Diplomat-Plaza
Website:www.diplomatplaza.com 

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - Хотелски Комплекс Diplomat Plaza

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 25.07.2022 до 30.10.2022

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.