Одмор во Банско - СПА Хотел Танне, Банско

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во хотел Танне, БанскоХотелот "Танне" се наоѓа во подножјето на планината Пирин во јужниот дел на еден од најубавите бугарски градови - Банско. Жичарницата е на само 300 метри од хотелот и центарот на градот е на само 10 минутна прошетка од хотелот. Автобуската и железничката станица се оддалечени 2,5 км од хотелот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 980 денари (16 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна економична соба
 • Еден појадок
 • Користење на внатрешен минерален базен со температура 33 степени
 • СПА зона со сауна со висока и ниска температура, парна бања, солна соба, руска бања,, џакузи, фитнес
 • Wi-Fi интернет пристап, телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 1138 денари (18 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Користење на внатрешен минерален базен со температура 33 степени
 • СПА зона со сауна со висока и ниска температура, парна бања, солна соба, руска бања,, џакузи, фитнес
 • Wi-Fi интернет пристап, телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 1454 денари (23 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна економична соба
 • Еден појадок
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени во зависност од пополнетоста на хотелот
 • Користење на внатрешен минерален базен со температура 33 степени
 • СПА зона со сауна со висока и ниска температура, парна бања, солна соба, руска бања,, џакузи, фитнес
 • Wi-Fi интернет пристап, телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 1612 денари (26 €)
ВИП ваучерoт е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени во зависност од пополнетоста на хотелот
 • Користење на внатрешен минерален базен со температура 33 степени
 • СПА зона со сауна со висока и ниска температура, парна бања, солна соба, руска бања,, џакузи, фитнес
 • Wi-Fi интернет пристап, телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 3381 денар (23 €)
ВИП ваучерoт е за ТРОЈЦА и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени во зависност од пополнетоста на хотелот
 • Користење на внатрешен минерален базен со температура 33 степени
 • СПА зона со сауна со висока и ниска температура, парна бања, солна соба, руска бања,, џакузи, фитнес
 • Wi-Fi интернет пристап, телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 4803 денари (78 €)
ВИП ваучерoт е за ТРОЈЦА и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера на шведска маса или на сет мени во зависност од пополнетоста на хотелот
 • Користење на внатрешен минерален базен со температура 33 степени
 • СПА зона со сауна со висока и ниска температура, парна бања, солна соба, руска бања,, џакузи, фитнес
 • Wi-Fi интернет пристап, телевизор во секоја соба
 • Паркинг
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

Хотелот располага со 25 луксузно опремени двокреветни соби кои може да се користат и за поединечно сместување. Во просториите на хотел "Танне" вешто е комбиниран традиционалниот бугарски стил со модерен луксуз и комфор, и создаваат незаборавен атмосфера, спокојство, удобност и комфор.
Сите соби имаат телевизор со сателитска и кабелска телевизија, телефон за директна врска, аудио-озвучување, мини бар, фен, мини сеф, луксузна бања со када и собна услуга до 00:00 часот.
Хотелот има 5 апартмани, од кои 4 располагаат со камин.
Секој од нив има пријатен дневен престој со софа, масичка, каде може да се одржуваат средби, телевизор со кабелска и сателитска телевизија, DVD, аудио озвучување, сеф, втор телевизор во собата, луксузна бања со када и туш, втор тоалет за гости , мини бар и собна услуга до 00:00.
За спроведување на семинари, корпоративни обуки и состаноци хотелот располага со конференциска сала со 25 места, Мултимедијален проектор, флип-чарт, шрајб-проектор.
Ресторанот на хотелот е дизајниран во национален стил во духот на локалните традиции. Овде нудиме специјалитети од бугарската и европската кујна, широк избор на пијалоци и жива музика.
Располагаме и со пријатна слаткарница со тераса и прекрасни планински погледи, каде што служиме за појадок на нашите гости.
Фитнес центарот на хотел "Танне" е опремен со професионални апарати со брендот "PRECOR" и нуди пријатна атмосфера со телевизор, огледала и аудио озвучување.
Базенот во хотелот е внатрешен, со димензии 9 на 5 метри и длабочина од 1,40 до 1,80 метри. Температурата на водата е 33 степени Целзиусови. Сауна на хотелот "Танне" е финска и собира меѓу 5 и 12 луѓе.
Парна бања е од марката "TYLO" и располага со 4 места.
Хотелот располага со сопствен ски гардеробер.

Услови на понудата

 • Ваучерот требада се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 3.99 години, сместени со 2 возрасни се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 4 до 12 години се доплаќа 5 € на база ноќевање со појадок или 10 € на база ноќевање со појадок и и вечера  на ден (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Трето возрасно лице доплаќа 10 € на база ноќевање со појадок или 18 € на база ноќевање со појадок и и вечера  на ден (во случај да се сместени на дополнително легло).
 • Валидност на ваучер: од 28  мај до 30 ноември 2021 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред да купите ваучер неопходна е предрезервација во хотелот на тел: +359 879/55 91 11.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 879/55 91 11.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Танне, Банско

Хотел Танне
Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. “ Георги Настев“ №7
Тел.: +359 
******
E-mail: [email protected]
Website: www.hotel-tanne.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Танне, Банско!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.05.2021 до 30.11.2021

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.