Зимување во Добриниште - Куќа за гости Пумпалови

Тридневен и четиридневен пакет со појадок и вечера + лифт карта за ски зона Добриниште во куќа за гости ПумпаловиКуќа за гости Пумпалови се наоѓа во туристичкиот гратче Добриниште - најпосакувана дестинација за многу туристи како во зима, така и во текот на летото. Куќа Пумпалови ќе предложи незаборавни моменти за своите гости. Овде може да уживате во вистински и комплетен одмор далеку од метежот на големиот град.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4550 денари (74 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три домашни појадоци
 • Три вечери
 • Тридневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 6067 денари (98 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Четири ноќевања
 • Четири домашни појадоци
 • Четири вечери
 • Четиридневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса

* Домашен појадок: 2 мекици, пржени лепчиња или сендвичи; сирење, домашно слатко или мед; кафе, чај или млеко.
* Вечера – главно јадење- пилешки стек на скара со гарнир; динстана свинска кременадла со печурки и гарнир; скара со гарнир; 2 парчиња леб и десерт.

Повластени цени на лифт карта за деца:

 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - се плаќа 6 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.

Лифт картата се добива од рецепцијата на хотел Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.

Куќата располага со 8 соби, од кои 5 спални и 3 двокреветни простории. Две од собите имаат канапе, каде што може да се смести трет возрасен човек. Секоја соба има сопствена бања, телевизор, кабловска ТВ.. Греењето е со локално парно. Повеќето простории се со тераса, со поглед кон планината. Во целата куќа има безжичен интернет.

Во таверната гостите можат да пробаат типични за регионот специјалитети и локални јадења. Во зима гостите ќе се чувствуваат удобно до каминот и може да пробаат нешто приготвено на жар, и да вкусат мезиња со домашно вино.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 4,99 години се сместуваат бесплатно кај родителите, без вклучена исхрана и лифт карта.
 • За деца од 5 до 10 години се доплаќа на рецепција 7.5 € на ден, без лифт карта, таа се плаќа на лице место по повластени цени.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште само со прилежен испечатен ваучер.
 • Можност за користење на ски опрема (се изнајмува од хотелот) – 18 € за три дена и 25 € за четири дена.
 • Валидност на ваучер: од 05 јануари до 30 март 2017 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 898/46 90 74 и +359 878/46 90 74.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Пумпалови

гр. Добриниште, Р. Бугарија
ул. "Паисиј Хилендарски" №18
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email: 
[email protected]
Website: www.kashtadobrinishte.com

ВИП Понудата е обезбедена од Куќа за гости Пумпалови, Добриниште!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.01.2017 до 31.03.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.