Велигден во Добриниште - Куќа за гости Пумпалови

Тридневен и пакет со појадок и вечера во куќа за гости ПумпаловиКуќа за гости Пумпалови се наоѓа во туристичкиот гратче Добриниште - најпосакувана дестинација за многу туристи како во зима, така и во текот на летото. Куќа Пумпалови ќе предложи незаборавни моменти за своите гости. Овде може да уживате во вистински и комплетен одмор далеку од метежот на големиот град.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3097 денари (50 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања
 • Три домашни појадоци
 • Три вечери (една Велигденска вечера)
 • Велигденски јајца, милиброд
 • Интернет Wi-Fi
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Празничната вечера вклучува зелена салата, порција печено јаагнешко со дроб сарма и компири, леб

Куќата располага со 8 соби, од кои 5 спални и 3 двокреветни простории. Две од собите имаат канапе, каде што може да се смести трет возрасен човек. Секоја соба има сопствена бања, телевизор, кабловска ТВ.. Греењето е со локално парно. Повеќето простории се со тераса, со поглед кон планината. Во целата куќа има безжичен интернет.

Во таверната гостите можат да пробаат типични за регионот специјалитети и локални јадења. Во зима гостите ќе се чувствуваат удобно до каминот и може да пробаат нешто приготвено на жар, и да вкусат мезиња со домашно вино.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно кај родителите, без вклучена исхрана и лифт карта.
 • За деца од 6 до 10 години се доплаќа на рецепција 38 €.
 • За користење на дополнително легло се доплаќа 7.5 €.
 • Валидност на ваучер: од 14 до 17 април 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 898/46 90 74 и +359 878/46 90 74.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Пумпалови

гр. Добриниште, Р. Бугарија
ул. "Паисиј Хилендарски" №18
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email: 
[email protected]
Website: www.kashtadobrinishte.com

ВИП Понудата е обезбедена од Куќа за гости Пумпалови, Добриниште!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.04.2017 до 18.04.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.