Зимување во Добриниште - Куќа за гости Пумпалови

Еднодневен пакет со појадок и вечера + лифт карта за ски зона Добриниште во куќа за гости ПумпаловиКуќа за гости Пумпалови се наоѓа во туристичкиот гратче Добриниште - најпосакувана дестинација за многу туристи како во зима, така и во текот на летото. Куќа Пумпалови ќе предложи незаборавни моменти за своите гости. Овде може да уживате во вистински и комплетен одмор далеку од метежот на големиот град.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ:  VIP цена: 1548 денари (25 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува

 • Едно ноќевање
 • Еден домашен појадок
 • Една вечера
 • Еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Повластени цени на лифт карта за деца:

 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - се плаќа 5 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.

Лифт картата се добива од рецепцијата на хотел Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.

* Домашен појадок: 2 мекици, пржени лепчиња или сендвичи; сирење, домашно слатко или мед; кафе, чај или млеко.
* Вечера – главно јадење- пилешки стек на скара со гарнир; динстана свинска кременадла со печурки и гарнир; скара со гарнир; 2 парчиња леб и десерт.

Куќата располага со 8 соби, од кои 5 спални и 3 двокреветни простории. Две од собите имаат канапе, каде што може да се смести трет возрасен човек. Секоја соба има сопствена бања, телевизор, кабловска ТВ.. Греењето е со локално парно. Повеќето простории се со тераса, со поглед кон планината. Во целата куќа има безжичен интернет.

Во таверната гостите можат да пробаат типични за регионот специјалитети и локални јадења. Во зима гостите ќе се чувствуваат удобно до каминот и може да пробаат нешто приготвено на жар, и да вкусат мезиња со домашно вино.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 4,99 години се сместуваат бесплатно кај родителите, без вклучена исхрана и лифт карта.
 • Деца до 12 год. сместени на дополнително легло - 7.5 € само за ноќевање.
 • Деца до 12 год. сместени на дополнително легло - 10  € за ноќевање + исхрана.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште само со прилежен испечатен ваучер.
 • Можност за користење на ски опрема (се изнајмува од хотелот) – 20 € за деца за четири дена и 23 € за возрасни за четири дена. Изнајмување на сноуборд - 25 € за четири дена.
 • Транспорт до скиjaчките патеки на Добриниште - 2.5 € на човек.
 • Валидност на ваучер: од 15 декември 2018 год. до 31 март 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 898/46 90 74 и +359 878/46 90 74.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Пумпалови

гр. Добриниште, Р. Бугарија
ул. "Паисиј Хилендарски" №18
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Email: 
[email protected]
Website: www.kashtadobrinishte.com

ВИП Понудата е обезбедена од Куќа за гости Пумпалови, Добриниште!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.12.2018 до 31.03.2019

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.