0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера во двокреветна соба или апартман + СПА во Балнеолошки центар Камена Велинград

Комплексот располага со сместувачка база од 246 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 87 апартмани, 1 студио и 3 двособни апартмани.
БЛЦ "Камена" - Велинград располага со изградена богата инфраструктура: ресторан, летна градина, дневен бар, скара, летно бистро, тениско игралиште, 2 минерални базени, салаз за фитнес, сауна, џакузи, детско игралиште, амфитеатар, просторија за пинг понг, електронски игри, воздушен хокеј, билјард, интернет, Wi Fi на територијата на целиот комплекс.
Собите располагаат со по два кревети или спална, бања со туш и / или када и топла минерална вода. Апартманите се пространи, двособни, располагаат со спална и дневна соба, голема бања / WC со када и топла минерална вода и самостојно WC. Во дневната соба е сместена холна гарнитура со луксузно канапе на растегнување. Погодни се за сместување до четири луѓе.

Во време на забрзано секојдневие, стрес и замор секој човек има потреба од обновување и релаксација. Благотворните спа и велнес процедури за отворање и стимулирање на енергетските точки на телото вклучуваат добро познати методи како масажа, сауна, солариум, капење во тангенторна када, арома терапија и традиционални козметички методи. Овде се нудат многу различни СПА процедури кои одговараат на современите барања и трендови.

КоментариВашиот коментар: