СПА одмор во Велинград - Балнеолошки центар „Камена” – Велинград

Еднодневен пакет со појадок и вечера во двокреветна соба или апартман + СПА во Балнеолошки центар Камена ВелинградБалнеолошки центар "Камена" - Велинград се наоѓа далеку од метежот на градот, во населбата Чепино на ул. "Еделвајс" 4. Близу е до езерото Клептуза, една од најголемите природни знаменитости на градот.
Велинград е најпознатиот центар за бањски туризам во Бугарија, се наоѓа на 130 километри од Софија. Клисурата, низ која што минува патот до градот е многу живописна, а патот е реновиран.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1201 денар (19 €)
Ваучерот важи при минимален број 5 или 6 ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Eдeн појадок
 • Eдна вечера
 • СПА пакетот вклучува: внатрешен минерален базен, сауна, парна бања, џакузи, релаксирачки топли легла, фитнес сала
 • Користење на паркинг и интернет
 • Туристички данок, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
Ваучерот важи при минимален број 3 или 4 ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакетот вклучува: внатрешен минерален базен, сауна, парна бања, џакузи, релаксирачки топли легла, фитнес сала
 • Користење на паркинг и интернет
 • Туристички данок, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1390 денари (22 €)
Ваучерот важи при 1 или 2 ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакетот вклучува: внатрешен минерален базен, сауна, парна бања, џакузи, релаксирачки топли кревети, фитнес сала
 • Користење на паркинг и интернет
 • Туристички данок, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1422 денари (23 €)
Ваучерот важи при минимален број 5 или 6 ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакетот вклучува: внатрешен минерален базен, сауна, парна бања, џакузи, релаксирачки топли легла, фитнес сала
 • Користење на паркинг и интернет
 • Туристички данок, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1501 денар (24 )
Ваучерот важи при минимален број 3 или 4 ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакетот вклучува: внатрешен минерален базен, сауна, парна бања, џакузи, релаксирачки топли легла, фитнес сала
 • Користење на паркинг и интернет
 • Туристички данок, осигурување и 9% ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1659 денари (26 €)
Ваучерот важи при 1 или 2 ноќевања
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • СПА пакетот вклучува: внатрешен минерален базен, сауна, парна бања, џакузи, релаксирачки топли легла, фитнес сала
 • Користење на паркинг и интернет
 • Туристички данок, осигурување и 9% ДДВ

Комплексот располага со сместувачка база од 246 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 87 апартмани, 1 студио и 3 двособни апартмани.
БЛЦ "Камена" - Велинград располага со изградена богата инфраструктура: ресторан, летна градина, дневен бар, скара, летно бистро, тениско игралиште, 2 минерални базени, салаз за фитнес, сауна, џакузи, детско игралиште, амфитеатар, просторија за пинг понг, електронски игри, воздушен хокеј, билјард, интернет, Wi Fi на територијата на целиот комплекс.
Собите располагаат со по два кревети или спална, бања со туш и / или када и топла минерална вода. Апартманите се пространи, двособни, располагаат со спална и дневна соба, голема бања / WC со када и топла минерална вода и самостојно WC. Во дневната соба е сместена холна гарнитура со луксузно канапе на растегнување. Погодни се за сместување до четири луѓе.

Во време на забрзано секојдневие, стрес и замор секој човек има потреба од обновување и релаксација. Благотворните спа и велнес процедури за отворање и стимулирање на енергетските точки на телото вклучуваат добро познати методи како масажа, сауна, солариум, капење во тангенторна када, арома терапија и традиционални козметички методи. Овде се нудат многу различни СПА процедури кои одговараат на современите барања и трендови.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот важи за еден човек, сместен во двокреветна соба или апартман, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно, кај родителите на база ноќевање со појадок.
 • Дете од 6 до 13.99 години, сместено на дополнително легло во апартман плаќа на рецепција 9 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен сместен на дополнително легло во апартман плаќа на рецепција 13 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер: +359 890/44 01 20, 0359/5 85 38 и +359 879 50 50 22.
 • Валидност на ваучер: од 17 мај до 06 јуни 2017 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнеолошки центар „Камена” – Велинград

Хотел Камена
Гр. Велинград, R. Бугарија 

кв. Чепино, ул. Еделваjс №4
E-mail: [email protected]
Тел: +359 ******
Teл: +359 ******
Тел: +******

Website: www.kamena.bg

ВИП Понуди со попуст за СПА одмор во Балнеолошки центар Камена, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 17.05.2017 до 06.06.2017

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.