0 коментари

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Мурсалица, Пампорово

Тризвездниот хотел "Мурсалица" прадлага вкупно 58 двокреветни соби, студиа, еднособни и двособни апартмани. Просториите се опремени со плазма телевизор, телефон, кујнски блок, бања со тоалет, фен, декорирани во елегантен и класичен стил.

СПА центар Мурсалица е одлична можност да се погрижите за вашето здравје и добра форма во пријатна атмосфера. Центарот располага со внатрешен базен, зона за топлотни процедури / финска сува сауна, арома сауна, парна бања, инфрацрвена кабина, ледено ведро /, индивидуална парна бања со затоплен кревет за процедури.Во центарот исто така се предлагаат различни терапии и масажи.
Љубителите на спортот, можат да тренираат во богато опремената сала за фитнес и да  консултираат професионален фитнес инструктор.
Простран и стилски ресторан - скара кон хотел Мурсалица Ви посакува добредојде. Уживајте во богато мени на традиционални бугарски јадења и добар избор на вино. Ресторанот организира тематски вечери со родопски гајда и жива музика, како и забавни вечери со DJ програма. Овде е местото каде што можете да хо прославите Вашиот личен празник - свадба, роденден, крштевка, именден и др.

КоментариВашиот коментар: