Одмор во Пампорово Бугарија - Хотел Мурсалица***, Пампорово

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Мурсалица, ПампоровоЛоциран на 1700 метри надморска височина, заобиколен од зеленило во текот на летото и обвиткан од снежно бел снег во зима на сртовите на величествената планина Родопи, затскриен од динамиката на времето, се наоѓа хотел "Мурсалица". Нежен, топол, софистициран хотелот ги пречекува своите гости и е подготвен да го сподели со Вас динамичките деноци на скијачките патеки и топлите пријатни вечери пред огнот во каминот со чаша вино во рака.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1959 денари (32 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес
 • Надворешен паркинг
 • Транспорт до ски-центарот Студенец (со возен ред)
 • Wi Fi интернет во заедничките простории и во собите
 • ДДВ, туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2180 денари (35 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес
 • Надворешен паркинг
 • Транспорт до ски-центарот Студенец (со возен ред)
 • Wi Fi интернет во заедничките простории и во собите
 • ДДВ, туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2812 денари (45 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман со една спална
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес
 • Надворешен паркинг
 • Транспорт до ски-центарот Студенец (со возен ред)
 • Wi Fi интернет во заедничките простории и во собите
 • ДДВ, туристичка такса и осигурување

Тризвездниот хотел "Мурсалица" прадлага вкупно 58 двокреветни соби, студиа, еднособни и двособни апартмани. Просториите се опремени со плазма телевизор, телефон, кујнски блок, бања со тоалет, фен, декорирани во елегантен и класичен стил.

СПА центар Мурсалица е одлична можност да се погрижите за вашето здравје и добра форма во пријатна атмосфера. Центарот располага со внатрешен базен, зона за топлотни процедури / финска сува сауна, арома сауна, парна бања, инфрацрвена кабина, ледено ведро /, индивидуална парна бања со затоплен кревет за процедури.Во центарот исто така се предлагаат различни терапии и масажи.
Љубителите на спортот, можат да тренираат во богато опремената сала за фитнес и да  консултираат професионален фитнес инструктор.
Простран и стилски ресторан - скара кон хотел Мурсалица Ви посакува добредојде. Уживајте во богато мени на традиционални бугарски јадења и добар избор на вино. Ресторанот организира тематски вечери со родопски гајда и жива музика, како и забавни вечери со DJ програма. Овде е местото каде што можете да хо прославите Вашиот личен празник - свадба, роденден, крштевка, именден и др.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при минимум сместени двајца возрасни..
 • Едно дете до 6,99 години се сместува бесплатно.
 • Едно дете до 12,99 години, во апартман со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • Деца од 7 до 12,99 години на дополнителен кревет плаќаат 50% од цената заа возрасен на лице место во хотелот.
 • За дете над 13 години или трет возрасен сместен на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената за возрасен.
 • Сите доплати се прават на рецепција.
 • Максимален капацитет на двокреветна соба - 3 возрасни.
 • Појадок е на шведска маса и вечерата на сет мени.
 • Понудата важи за сместување од 06 до 28 февруари 2018 година со предходна хотелска резервација.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • За дополнителни информации и резервации, треба да хо контактирате хотелот на рецепција: +359 301 588 15, +359889 270 407.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Мурсалица***, Пампорово

Хотел Мурсалица
К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Тел.: +******
E-mail: [email protected]
Website: www.mursalitsa.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Хотел Мурсалица, Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.02.2018 до 28.02.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.