0 коментари

Дводневен пакет за двајца со појадок + подарок шише вино во Хотел Извор 2, Арбанаси

Хотелскиот комплекс располага со 47 соби, од кои Хотел Извор 2 за своите гости предлага: - 1 еднокреветна соба; - 8 двокреветни соби стандард; - 3 двокреветни соби луксуз; - 1 ВИП студио; - 1 ВИП Двокреветна соба; - 1 ВИП апартман.
Таверна Извор е одликувана со наградата "Ресторан на годината" за 2003 година. Со разновидно мени, вклучувајќи над 450 предлози за храна и пијалаци, таверната им овозможува на своите гости да уживаат во традиционалната бугарска кујна. Таверната располага со 2 зимски градини, каде што топлината на огништата го надополнува чувството на   комфор и спокојство. Летната градина со своите водни атракции, богато зеленило и детско катче е претпочитано место за нашите гости. Јагне на ражен, јадења на фурна и скара комбинирани со кулинарските вештини на мајстор-готвачите се неодоливо искушение за љубителите на традиционалната бугарска кујна. За доброто расположение на гостите во таверна Изворот има богата фолклорна програма.
Винарија "Извор" е соодветно место за вински дегустации, вински вечери и организирани прослави. За своите гости предлага различни избрани бугарски вина, во комбинација со атрактивно претставување од страна на искусен сомелиер.

КоментариВашиот коментар: