Одмор за двајца во Арбанаси - Хотел Извор 2 - Арбанаси

Дводневен пакет за двајца со појадок + подарок шише вино во Хотел Извор 2, АрбанасиНа почетокот на месец декември во 2007 година започна со работа Хотел Извор 2. Хотелот се наоѓа во центарот на селото Арбанаси и е дел од Хотелскиот комплекс Извор.
Хотел Извор 2 е изграден на местото на една од амблематичните стари Арбанаски куќи, наречена "родовата куќа на поп Михалеви". Куќата е изградена од поп Михал, служел во една од седумте цркви во Арбанаси - "Свети Ѓорѓи", изградена во 1661 год. и изографисана во 1710 година. Негов пра правнук е познатиот бугарски уметник Христо Попов наречен "Рицарот со бугарската четка". Негови слики од "Сончева Бугарија" можат да бидат видени во Хотел Извор 2.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ ЗА ДВАЈЦА: 5182 денари (84 €) - 50% = 2591 денар (42 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Двa појадоци
 • Подарок шише вино во собата
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелскиот комплекс располага со 47 соби, од кои Хотел Извор 2 за своите гости предлага: - 1 еднокреветна соба; - 8 двокреветни соби стандард; - 3 двокреветни соби луксуз; - 1 ВИП студио; - 1 ВИП Двокреветна соба; - 1 ВИП апартман.
Таверна Извор е одликувана со наградата "Ресторан на годината" за 2003 година. Со разновидно мени, вклучувајќи над 450 предлози за храна и пијалаци, таверната им овозможува на своите гости да уживаат во традиционалната бугарска кујна. Таверната располага со 2 зимски градини, каде што топлината на огништата го надополнува чувството на   комфор и спокојство. Летната градина со своите водни атракции, богато зеленило и детско катче е претпочитано место за нашите гости. Јагне на ражен, јадења на фурна и скара комбинирани со кулинарските вештини на мајстор-готвачите се неодоливо искушение за љубителите на традиционалната бугарска кујна. За доброто расположение на гостите во таверна Изворот има богата фолклорна програма.
Винарија "Извор" е соодветно место за вински дегустации, вински вечери и организирани прослави. За своите гости предлага различни избрани бугарски вина, во комбинација со атрактивно претставување од страна на искусен сомелиер.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 5.99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 11.99 години на дополнително легло - доплата од 10 € за 2 ноќевања со појадок.
 • Возрасен сместен на дополнително легло доплаќа 15 € за 2 ноќевања со појадок.
 • Доплата за сместување во двокреветна луксузна соба - 10 € на човек.
 • Доплата за сместување во студио - 12.5 € на човек.
 • Доплата за сместување во двокреветна VIP соба или апартман - 15 € на човек.
 • Понудата важи: од 16 февруари до 31 март 2018 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 885/37 73 44; +359 62/601 104.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Извор 2 - Арбанаси

Хотел "Извор" 2
С. Арбанаси, Велико Трново - Р. Бугарија
Ул.Константин Русевич №1
Моб: +359 ****** 
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website:www.izvora2.com
 

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Хотел "Извор" 2 - Арбанаси

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.02.2018 до 31.03.2018

Уште понуди:

За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.