0 коментари

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во хотел Стрим Ризорт, Пампорово

На располагање на гостите има:

 • два ресторани со вкупен капацитет од 100 седишта, нудејќи традиционални бугарски јадења и интернационална кујна;
 • лоби бар со камин;
 • модерен СПА центар со внатрешен базен, сауна, парна бања;
 • фитнес;
 • внатрешно и надворешно детско катче;
 • сала за игри: билијард, пинг-понг, јога и игри за маса;
 • конференциска сала / 50 седишта / за семејни и корпоративни настани;
 • скара / 40 седишта / во дворот на хотелот;
 • ски гардеробе за скијачка опрема;
 • Сеф;
 • паркинг.

Простории: "Stream Resort" нуди сместување во следните видови простории:

 • Студио - дневна соба (две еднокреветни кревети или двоен кревет), кујна, бања со туш кабина и тоалет. Собата е погодна за сместување на двајца гости.
 • Апартман со една спална - се состои од пространа дневна соба со кујна, одделна спална соба, бања со туш и тоалет; Во дневната соба има двосед на растегнување и е погоден за престој на две возрасни или две деца. Собата е погодна за сместување на четири гости.
 • Апартман со две спални - се состои од дневна соба со кујна, две одвоени спални соби, бања со туш кабина и тоалет. Во дневната соба има двосед на растегнување и е погоден за престој на две возрасни или две деца. Собата е погодна за сместување на шест гости.
КоментариВашиот коментар: