0 коментари

Еднодневен пакет за четири или шест лица со појадок во Комплекс куќи Родопски комфор

Комплекс Родопски комфор е комплекс од четири семејни куќи, погодни за сместување на поголем број гости. Секоја куќа е погодна за сместување на 7 луѓе (до 6 возрасни + дете до 12 год) со следната распределба:
1 кат - целосно опремена кујна, трпезарија, голема дневна соба со две софи и еден санитарен јазол.
2 кат - две спални со приватни бањи. Едната соба има голема спална, а другата е со два кревети.

Сите простории располагаат со катче за седење. Некои вклучуваат тераса и / или балкон. Има трпезарија и кујна опремена со печка, микробранова печка и тостер. Обезбедени се уште фрижидер, рингли, кафемат и електричен бокал. Во секоја соба за сместување има купатило со туш, наметки и влечки.

Комплексот располага со катче за скара, коешто можете да го користите.

На 300 метри се наоѓа браната и вештачкото езероДоспат, а на 100 метри има спортски комплекс со базен и стадион.

КоментариВашиот коментар: